pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 13 listopada 2019
  • wczoraj, 20:11
  • wyświetleń: 21355

[FOTO] Mikołaje pobiegli dla Aniołów - zebrano ponad 20 tys. złotych

Trzeci bieg charytatywny "Mikołaje - Aniołom" zgromadził kilkuset zawodników. Dochód - ponad 20 tys. zł - zostanie przeznaczony na zakup 9-osobowego busa do przewozu podopiecznych ośrodka.

Bieg "Mikołaje - Aniołom" w Piasku - start biegu - 07.12.2019 r. · fot.


Bieg "Mikołaje - Aniołom" w Piasku - pierwszy punkt foto na trasie biegu - 07.12.2019 r. · fot.


Bieg "Mikołaje - Aniołom" w Piasku - punkt foto na mecie biegu na 5 i 10 km oraz połowie dystansu biegu 10 km - 07.12.2019 r. · fot.


Bieg "Mikołaje - Aniołom" w Piasku - dekoracje zwycięzców biegu w poszczególnych kategoriach- 07.12.2019 r. · fot.


Bieg "Mikołaje - Aniołom" w Piasku - zaplecze biegu - 07.12.2019 r. · fot.


Bieg prowadził ulicami Piasku, a start i meta zlokalizowane zostały w okolicach Domu Kulejących Aniołów. W zależności od kondycji uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 lub 10 km. Na dystansie 5 km swoich sił próbowali biegacze, osoby na wózkach inwalidzkich, a także miłośnicy chodzenia z kijami. Z odcinkiem 10 km zmagali się biegacze i osoby uprawiające nordic walking. Wszyscy uczestnicy otrzymali czerwone czapki, które przypominały obchody dnia św. Mikołaja. Zresztą w Piasku można było spotkać Mikołaja, a także bandę Mikołajów z Łąki. 10% zebranej kwoty organizatorzy postanowili przekazać na leczenie chorej na neuroblastomę IV stopnia 7-letniej Dominiki z Wisły Małej.

"Mikołaje - Aniołom" przygotowanie do staru - 07.12.2019 · fot.


"Mikołaje - Aniołom" meta na 5 i 10 km - 07.12.2019 · fot.


Zawodników do walki zagrzewał Piotr Kupicha z zespołu Feel i jego piosenka "Jak anioła głos".

7 grudnia był także dniem otwartym Domu Kulejących Aniołów, który został otwarty niemal dwa lata temu. To wspaniałe, bezpieczne i pełne ciepła miejsce, w którym ponad 100 osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo otrzymuje pomoc.

Głównymi organizatorami biegu są Tomasz Bratek i Jacek Kotajny, którzy od lat pomagają Kulejącym Aniołom. Organizując bale charytatywne, przyczynili się do wybudowania domu w Piasku, a kiedy obiekt był już niemal gotowy, zorganizowali pierwszy bieg charytatywny. Wokół idei pomagania Aniołom skupili wiele osób oraz przedsiębiorców z całego województwa. Współorganizatorem wydarzenia jest PSONI Koło w Pszczynie, powiat pszczyński oraz gmina Pszczyna.

new, BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA