pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 27 września 2019
  • 30 września 2019
  • wyświetleń: 12987

Puls Biznesu: ZM Henryk Kania mógł oszukać skarb państwa na 40 mln zł

Według prokuratury Zakłady Mięsne Henryk Kania produkowały nie tylko wyroby mięsne, ale też tysiące lewych faktur, oszukując skarb państwa na ponad 40 mln zł - poinformował w piątek "Puls Biznesu".

Zdaniem analityków doniesienia "PB" przyczyniły się do znacznego spadku wartości akcji spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania SA. Potaniały one w piątek aż o 33,3%. Na koniec sesji kurs akcji wynosił niespełna 16 groszy.- Tylko w ciągu tego tygodnia giełdowa wycena ZMHK spadła o ok. 30 mln zł. Tyle na wartości straciło łącznie ponad 125 tys. akcji spółki. Jeszcze na początku roku kurs akcji spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania oscylował wokół 1 zł. Zatem przez tych 9 miesięcy łączna kapitalizacja firmy na warszawskiej giełdzie spadła o ponad 100 mln zł - podsumowuje ostatnie notowania Gazeta Wyborcza.

Dwa dni temu inny z opiniotwórczych portali biznesowych, money.pl doniósł o zniknięciu Henryka Kani. Pojawiły się nawet głosy, iż twórca marki "Henryk Kania" po prostu wyjechał z Polski.

new / pless.pl, źródło: Gazeta Wyborcza, money.pl, Puls Biznesu

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA