pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 24 września 2019
  • 25 września 2019
  • wyświetleń: 9237

Cedrob chce nabyć przedsiębiorstwo należące do spółki ZM Kania

20 września spółka Cedrob zgłosiła Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zamiar nabycia przedsiębiorstwa należącego do Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Wniosek to kolejny krok do przejęcia aktywów spółki.

CEDROB S.A. planuje nabycie przedsiębiorstwa należącego do spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania Spółka akcyjna w restrukturyzacji z siedzibą w Pszczynie na podstawie umowy dzierżawy. Spółka CEDROB S.A. wraz ze spółkami zależnymi prowadzą działalność przede wszystkim na rynkach: produkcji i wprowadzania do obrotu mięsa drobiowego i wędlin, produkcji i wprowadzania do obrotu mięsa wieprzowego i wędlin oraz hurtowego obrotu mięsem i wędlinami, a także w zakresie produkcji paszy dla zwierząt gospodarskich, produkcji piskląt sztucznie lężonych, hodowli trzody chlewnej i uprawy zbóż.

- Uzyskanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli, stanowi jeden z warunków zawieszających wejście w życie umowy dzierżawy przedsiębiorstwa spółki ZM Kania z CEDROB S.A. - czytamy w komunikacie Zakładów Mięsnych Henryk Kania.

Jak podaje serwis bankier.pl 10 września Zakłady Mięsne Henryk Kania zawarły ze spółką Cedrob umowę o wykonywanie usług na powierzonych surowcach. W jej wyniku spółka z siedzibą w Ujazdówku ma obowiązek zapłaty wynagrodzenia w kwocie 4 mln zł netto na konto ZM Kania. Zdaniem autorów serwisu umowa ta stanowiła wstęp do przejęcia aktywów Kani, zaś wniosek do UOKiK to kolejny krok.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA