pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 2 lipca 2019
  • wyświetleń: 25598

[ZDJĘCIA] Efekty wichury: połamane drzewa, uszkodzone samochody

Bardzo silny wiatr oraz opady deszczu na terenie powiatu sprawiły, że strażacy w poniedziałek do późnych godzin nocnych wyjeżdżali około 40 razy w celu usuwania skutków anomalii pogodowych.

Efekty wichury w pszczyńskim parku - 2.07.2019 · fot.


Zdarzenia odnotowano na terenie całego powiatu, w tym 35 na terenie gminy Pszczyna. Większość interwencji dotyczyła uszkodzonych oraz powalonych na drogi, chodniki oraz linie przesyłowe drzew i konarów.

W Czarkowie silne podmuchy wiatru, uszkodziły ścianę szczytową w budynku jednorodzinnym. Ponadto, odłamane gałęzie uszkodziły łącznie trzy samochody w Woli i Łące.

Uszkodzenia po wichurze - 01.07.2019 · fot.


Niewielkie zniszczenia widoczne są również w zabytkowym parku pszczyńskim. Na ścieżkach możemy zauważyć połamane gałęzie oraz drzewa. Jedno z nich przewróciło się na zlokalizowany tutaj pustostan. Burza na szczęście nie spowodowała innych wielkich szkód, co pozwoli w szybkim czasie przywrócić park do wcześniejszego wyglądu.

Razem w nocne działania związane z burzą zaangażowanych było 50 zastępów PSP i OSP.

Loading...

new, BM, NB / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA