pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 8 stycznia 2019
  • 9 stycznia 2019
  • wyświetleń: 24190

Straż skontrolowała pokoje zagadek w powiecie. Oświadczenie właścicieli

Po tragedii w Koszalinie w całym kraju trwają kontrole escape roomów. Na terenie naszego województwa działa ponad 170 pokoi zagadek, w tym dwa w powiecie pszczyńskim. Wyniki kontroli poznamy w najbliższych dniach. W międzyczasie otrzymaliśmy oświadczenie od właścicieli Cinema Escape.

kino wenus, cinema escape
Pszczyński escape room mieści się w budynku po byłym kinie Wenus · fot.


Do pilnych kontroli escape roomów zobowiązał strażaków w całej Polsce szef MSWiA po piątkowej tragedii w Koszalinie, gdzie w escape roomie zginęło pięć dziewcząt. Kontrole obejmują m.in. sprawdzenie warunków ewakuacji, wyposażenie lokalu w sprzęt gaśniczy, wymagane okresowe przeglądy instalacji użytkowych (instalacja gazowa, elektryczna, przewody wentylacyjne i kominowe) oraz możliwość prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym możliwość dojazdu do obiektu samochodów straży pożarnej.

- W dwóch escape roomach na terenie powiatu pszczyńskiego, jednym w Pszczynie i jednym w Goczałkowicach-Zdroju, przeprowadzono czynności kontrolno-rozpoznawcze - powiedział w rozmowie z nasza redakcją st. kpt. Mateusz Caputa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Wnioski pokontrolne poznamy w najbliższych dniach. Wiadomo jedynie, że nie zapadły jakiekolwiek decyzje zmuszające lokalne escape roomy do niezwłocznego zamknięcia.

Warto odnotować, iż decyzja zapadła w przypadku dwóch podobnych lokali w Bielsku-Białej, gdzie stwierdzono nieprawidłowości zagrażające bezpieczeństwu uczestników zabawy - m.in. niewłaściwe drogi ewakuacji lub materiały łatwopalne.Aktualizacja (9 stycznia 2018 r.):

Po publikacji artykułu otrzymaliśmy oświadczenie od właścicieli pszczyńskiego Cinema Escape. Poniżej publikujemy jego treść.

Treść oświadczenia:

W związku z odbywającymi się kontrolami w escape roomach w całej Polsce, w tym i w naszym, oraz ogólnym zainteresowaniem społecznym i medialnym kwestią bezpieczeństwa w escape roomach pragniemy poinformować, iż bezpieczeństwo naszych gości było, jest i zawsze będzie dla nas priorytetem, co potwierdza brak jakichkolwiek wypadków w ciągu 3 lat działalności. Nasz lokal jest wyposażony m.in.: w instrukcję postępowania na wypadek pożaru, oznakowanie kierunków ewakuacji oraz wyjść awaryjnych, gaśnice posiadają aktualny przegląd techniczny, posiadamy dwa wyjścia ewakuacyjne, sprawny monitoring wraz z odbiorem dźwięku, gracze są obserwowani przez cały przebieg rozgrywki, mają stały kontakt z obsługą przez krótkofalówki (a w przypadku ich awarii posiadamy odrębny system komunikacji z graczami przez mikrofon). Ponadto gracze w każdej chwili mają możliwość opuszczenia przestrzeni gry i budynku, a drzwi wejściowe do przestrzeni gry są cały czas otwarte.

Kontrola Państwowej Straży Pożarnej w Cinema Escape wykazała brak podstaw do natychmiastowego zaprzestania użytkowania lokalu. W wyniku kontroli stwierdzono brak uchybień zagrażających życiu i zdrowiu. Zalecono modernizację oświetlenia awaryjnego oraz poszerzenie dwóch otworów drzwiowych o ok. 10 cm. Kontrola PINB również poleciła modernizację oświetlenia awaryjnego oraz poszerzenie wspomnianych już otworów. Przez wzgląd na zalecenia chwilowo wstrzymujemy obsługę klientów do momentu zakończenia realizacji zaleconych prac.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym dotychczasowym klientom za wspaniałe opinie, które pozwoliły naszej firmie zdobyć 5 miejsce w Polsce, naszemu najnowszemu dziełu - Serii Niefortunnych Zagadek zdobyć 2 miejsce na Śląsku w rankingu escape roomów serwisu Lockme. Dziękujemy, że doceniliście serce włożone przez nas w tworzenie pokoju zagadek oraz chęć ponownego ożywienia niezwykłych przestrzeni dawnego kina Wenus. Dziękujemy również przedstawicielom PSP i PINB, którzy kontrolowali nasz lokal za bardzo profesjonalne i miłe podejście.

Z wyrazami serdeczności,
Adrianna Nowińska
Cinema Escape

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA