pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 6 lutego 2018
  • 7 lutego 2018
  • wyświetleń: 15968

Rozpoczęła się wycinka drzew pod centrum przesiadkowe w Pszczynie

Z początkiem lutego rozpoczęła się wycinka drzew w okolicy dworca kolejowego w Pszczynie. W niedalekiej przyszłości powstanie tu centrum przesiadkowe z parkingami.

Wycinka drzew pod centrum przesiadkowe w Pszczynie - 06.02.2018 · fot.


Do końca lutego usuniętych w rejonie ulic Sokoła, Kościuszki oraz Placu Dworcowego zostanie ponad 200 drzew różnego gatunku, a także 12 krzewów. Wycinkę poprzedziła inwentaryzacja zieleni oraz analiza dendrologiczna, a powiat pszczyński oraz gmina Pszczyna (właściciele działek) uzyskały wymagane zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów.

- Usunięte zostaną głównie te drzewa, których stan zdrowia lub usytuowanie stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców i które nie rokują dużych szans na prawidłowy wzrost - mówi Marcela Grzywacz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Usunięcia drzew i krzewów podjął się Zakład Pielęgnacji i Leczenia Drzew Parkowych i Pomnikowych s.c. z Ustronia. Wartość prac to 33.480 zł. Po wykonaniu tych prac drewno zostanie wywiezione, a teren uporządkowany. W wyniku wykonanej usługi wykonawca nabędzie masę drzewną, jednak musi zapłacić za nią właścicielom gruntów - powiatowi pszczyńskiemu i gminie Pszczyna.

Wizualizacja centrum przesiadkowego w Pszczynie
Wizualizacja centrum przesiadkowego w Pszczynie


Marcela Grzywacz zapewnia, że w trakcie budowy centrum przesiadkowego wykonane zostaną nasadzenia zastępcze: - Projekt przewiduje nasadę nowych drzew, które będą znajdować się w odpowiedniej odległości od jezdni oraz zieleni niskiej. Wykorzystane zostaną drzewa ozdobnych gatunków liściastych, które pozwolą zachować wartość krajobrazową terenu, pozytywnie wpłyną na estetykę nieruchomości i zwiększą bioróżnorodność zadrzewień.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA