pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 26 listopada 2017
  • 1 grudnia 2017
  • wyświetleń: 22499

[ANKIETA] Pszczynianie podzieleni ws. zakazu handlu w niedzielę

Ponad 600 osób oddało głos w przeprowadzonej na portalu pless.pl ankiecie, w której zbieraliśmy opinie ws. wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Zdania Czytelników są podzielone.

lidl
Pszczynianie podzieleni ws. zakazu handlu w niedzielę · fot.


Klika dni temu w Sejmie przyjęto ustawie zakazującą handlu w niedzielę. Za ustawą głosowało 254 posów, 156 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu, a później do prezydenta.

Nowe przepisy zakładają, że od 1 marca 2018 roku w każdym miesiącu będą tylko dwie niedziele handlowe. W 2019 roku handel będzie odbywał się tylko w jedną niedzielę. Od 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu w niedzielę.

26 listopada na portalu opublikowaliśmy ankietę. Na pytanie "co sądzisz o zakazie handlu w niedzielę?" odpowiedziało 611 osób.

303 osób opowiedziało się za ustawą zakazującą handlu w niedzielę. 293 ankietowanych jest przeciw zapowiadanym przez rząd zmianom. 10 osób jest zdania, że zakaz handlu powinien być wprowadzony w co drugą niedzielę. Najmniej, bo tylko pięcioro ankietowanych, uważa, że zakaz handlu w niedzielę powinien dotyczyć tylko sklepów wielkopowierzchniowychProjekt ustaw zakazującej handlu w niedzielę to inicjatywa obywatelska komitetu, w skład którego wchodzi m.in. NSZZ Solidarność.

new, ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA