pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 14 maja 2017
  • 15 maja 2017
  • wyświetleń: 7663

Rynek w Pszczynie czeka kolejna przebudowa, teraz chodników

Urząd Miejski w Pszczynie ogłosił właśnie przetarg na wykonanie prac budowlanych związanych z przebudową chodników wokół rynku oraz wzdłuż ulicy Wojska Polskiego.

Rynek, Piastowska,
Rynek w Pszczynie (w tle fragment ulicy Wojska Polskiego) · fot.


Inwestycja została podzielona na dwa etapy i ma zostać zakończona w całości do końca maja 2018 roku. Pierwsze roboty będą skupione wokół kompleksowej budowy chodników wokół płyty rynku wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Największą zmianą, która z pewnością zwróci uwagę mieszkańców i turystów będzie poszerzenie chodników kosztem jezdni. Trakty piesze będą w niektórych miejscach większe nawet o kilka metrów (w kilku punktach szerokość wyniesie ponad 8 metrów). Z kolei można się spodziewać, iż węższy pas dla pojazdów prawdopodobnie wyeliminuje parkujące i zatrzymujące się tutaj samochody.

Rynek, chodnik, Pszczyna
Rynek w Pszczynie (od strony ulicy Piastowskiej) · fot.


Infrastruktura techniczna, która jest wpisana w pierwszy etap prac, obejmuje m.in.: oświetlenie uliczne, remont istniejącego odwodnienia, budowa studni kablowych, zabudowa stojaków na rowery, ławek i koszy na śmieci, wykonanie nowej izolacji pionowej odkrytych ścian fundamentowych kamienic.

Drugi etap to kompleksowa budowa chodników wzdłuż ul. Wojska Polskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Tutaj prace obejmą także m.in. oświetlenie uliczne, remont odwodnienia, zabudowę ławek, wykonanie zjazdów do posesji, wykonanie nowej izolacji pionowej odkrytych ścian fundamentowych kamienic.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA