pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 25 grudnia 2016
  • 30 grudnia 2016
  • wyświetleń: 19777

Stare, ceglane domy - zanim znikną, zostaną uwiecznione na fotografiach

Ceglane Domy to projekt o starych gospodarstwach z cegły w powiecie pszczyńskim. Zanim znikną na zawsze, pod tynkiem lub zburzone, zostają uwiecznione na fotografiach pozwalających ocalić ich historię od zapomnienia.

Projekt Ceglane Domy · fot.


- Projekt "Ceglane Domy" polega na fotografowaniu ceglanych domów i gospodarstw w naszym regionie - są to domy o cechach zabytkowych lub nawet wpisane na listę zabytków, niestety popadają w ruinę, są wyburzane lub przebudowywane - tłumaczy Dorota Brauntsch, pomysłodawczyni projektu. - Za niedługo domy te całkowicie znikną z krajobrazu wsi pszczyńskiej, dlatego celem projektu jest zachowanie pamięci o takiej architekturze oraz zwrócenie uwagi mieszkańców na ich walory historyczne i architektoniczne - dodaje.

Projekt Ceglane Domy
Projekt Ceglane Domy · fot.


Projekt prowadzony jest na stronie www.facebook.com/ceglanedomy, gdzie na bieżąco prezentowane są zdjęcia. W ramach projektu autorce udało się także zamieścić artykuł na temat ceglanych domostw w magazynie DesignAlive.

Projekt Ceglane Domy
Projekt Ceglane Domy · fot.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA