pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 9 października 2015
  • 11 października 2015
  • wyświetleń: 9731

TV: Samochodówka ma nowe boisko

Na ten moment uczniowie i grono pedagogiczne Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 czekali długo. Społeczność "Samochodówki" może cieszyć się z nowego boiska.W ostatnich miesiącach teren wokół budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie przy ul. Kopernika 5 i sam budynek zmienił się nie do poznania. Obiekt przeszedł termomodernizację, a w miejscu starego, asfaltowego boiska powstało nowe, wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią.

W piątek, 9 października w szkole odbyło się ślubowanie klas I, otwarto także nowy obiekt sportowy.
- Dziękujemy za podjęcie decyzji i działań, które przyczyniły się do powstania tak pięknego obiektu. Cieszymy się, że nasza młodzież dzięki wsparciu ze strony nauczycieli wychowania fizycznego będzie miała takie wspaniałe warunki do rozwijania się, a nauczyciele nowoczesny warsztat pracy - mówiła dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, Teresa Wojtanowicz.

Samochodówka ma nowe boisko - 09.10.2015 · fot.


Starosta pszczyński, Paweł Sadza podkreślał, że najważniejsi w szkole są uczniowie i to dla nich te wszystkie inwestycje. - To szkoła o bardzo dobrym przygotowaniu technicznym, ale to od was zależy jakim świadectwem tej szkoły będziecie za 10-15 lat. W ciągu ostatnich dwóch lat przeznaczyliśmy 1,7 mln zł ze skromnego budżetu powiatu na inwestycje w PZS nr 1. To pokazuje, jak patrzymy na tę szkołę, na jej perspektywy rozwojowe - mówił Paweł Sadza.

Uczniowie głośno kibicowali pracownikom starostwa powiatowego i nauczycielom PZS nr 1, którzy rozegrali towarzyski mecz. Tu nie liczył się wynik, ale sportowa rywalizacja, na szyjach każdego z zawodników zawisnął słodki medal upieczony przez uczniów szkoły, drużyny otrzymały też tort wykonany przez uczniów.

Nowe boisko po raz pierwszy przetestowali również uczniowie - został rozegrany turniej piłki nożnej, w którym rywalizowały drużyny czterech powiatowych szkół: PZS nr 1, PZS nr 2, LO im. B. Chrobrego oraz ZSZiO w Woli.

Boisko za 559 tys. zł wybudowała firma Hemet z Zielonej Góry. Obiekt ma wymiary 30x56 m i nawierzchnię ze sztucznej trawy. Zamontowano osprzęt do gry w piłkę nożną, w piłkę ręczną oraz komplet wyposażenia pod dwa boiska do siatkówki. Powstało też oświetlenie, kanalizacja deszczowa i odwodnienie boiska. Obiekt został otoczony piłkochwytami o wysokości 6 m. W 2014 r. na wykonanie ogrodzenia pomiędzy sąsiednią posesją a działką szkoły, projektu oraz rozbiórkę magazynów wydatkowano kwotę 77 tys. zł.

W latach 2014-15 termomodernizację przeszedł budynek auli, a także szkoły. W sumie, wspólnie z boiskiem, te wszystkie prace kosztowały niespełna 1,7 mln zł (w tym powiat pszczyński ponad pół mln zł pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej).

ab / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA