pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 31 sierpnia 2015
  • 2 września 2015
  • wyświetleń: 3570

Kolejna część alei do przebudowy

Lada dzień rozpoczną się prace związane z drugim etapem przebudowy głównej alei w pszczyńskim parku. Będą kosztowały 364 tysiące złotych, a roboty wykona czechowicka firma zaangażowana między innymi w remont rynku.

aleja,park zamkowy,ścieżka,chodnik
W tym roku przebudowana zostanie kolejna część parkowej alei. · fot.


Przebudowa Alei Głównej w Parku Zamkowym w Pszczynie będzie kontynuowana jeszcze w tym roku. Gmina znalazła dodatkowe środki na kontynuację inwestycji. Pochodzą one z funduszy pierwotnie przeznaczonych na utrzymanie zieleni w miastach i gminach i zostały przeniesione zarządzeniem burmistrza.

Roboty będą prowadzone na 200-metrowym odcinku od mostku w kierunku północnym i mają zakończyć się do 20 października. Prace za kwotę 364.424,29 zł wykona ZPUH Betonit Edward Grygierczyk z Czechowic-Dziedzic - ta sama firma, która przed kilkoma dniami wygrała przetarg na prace budowlane na rynku (termin zakończenia prac do 30 listopada).

Aleja w Parku Zamkowym w Pszczynie po remoncie - 25.06.2015 · fot.


Przypomnijmy, że w pierwszej połowie tego roku przebudowano parkową aleję na odcinku od wejścia do parku przy Muzeum Zamkowym do mostku. Zniszczony asfalt został zastąpiony kostką betonową i ułożony według wzoru, który ma nawiązywać do zabytkowego otoczenia.

Tamta część inwestycji kosztowała gminę ponad 460 tysięcy złotych i została zrealizowana przez konsorcjum firm Profectus i Zakład Ogólnobudowlany Artur Kiowski z Niezdrowic. Projekt wykonała pracownia Maksiplan.

new / pless.pl

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA