pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 13 sierpnia 2015
  • 16 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 9610

Diabeł z Pszczyny dopinguje kolarzy

"Diabeł z Pszczyny" to postać popularna wśród kibiców kolarstwa i uczestników Tour de Pologne. W postać tą wciela się mieszkaniec naszej gminy, Michał Majnusz z Ćwiklic.

Diabeł z Pszczyny dopinguje kolarzy · fot.


Od dwóch lat Michał Majnusz przebiera się za diabła i żywo dopinguje kolarzy przemierzających trasy największego wyścigu kolarskiego w naszym kraju. Z rogami i trójzębem w ręku biegnie, kibicując gwiazdom tego sportu. Ucharakteryzowany wzbudza często zainteresowanie innych fanów kolarstwa, a przez część z nich jest już kojarzony.

- Ludzie w otoczeniu już znają mnie jako diabła z Pszczyny - opowiada Michał Majnusz. Jak dodaje, stara się promować nasze miasto i nierzadko odpowiada na pytania dotyczące swojej miejscowości. Nie brakuje również chętnych, którzy z mieszkańcem naszej gminy chcą sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Tradycji stało się zadość także w tym roku. Pana Michała można było zaobserwować podczas 72. edycji Tour de Pologne odbywającej się w dniach od 2 do 8 sierpnia. Trasa tego wyścigu przebiegała między innymi przez województwo śląskie i małopolskie.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA