pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 9 sierpnia 2015
  • 12 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 18047

Mistrz w rowerowych ewolucjach

Staje na głowie na rowerze, jeździ na przednim i tylnym kole, prezentuje bardzo szybki i jak twierdzi agresywny styl. Damian Bojdoł "Boju", mieszkaniec Piasku, jest dwukrotnym Mistrzem Polski w stuncie rowerowym.

Damian Bojdoł Boju
Stanie na głowie na rowerze to dla Damiana Bojdoła żaden problem. · fot.


16-latek z Piasku stuntem rowerowym interesuje się od dziecka, a sport ten zaczął uprawiać pod koniec 2011 roku. Osobą, która go zainspirowała, jest Rafał Pasierbek "Stunter 13", Mistrz Świata w stuncie na motocyklu. Damian trenuje na niewielkim boisku w Piasku. - Jestem samoukiem. Mój styl jazdy jest bardzo szybki i agresywny - mówi Boju. Na swoim koncie ma dwa sukcesy: wygraną w jedynych rozgrywanych w Polsce zawodach w 2014 roku w Krakowie oraz zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w Radomsku w lipcu 2015 roku.

Damian Bojdoł Boju
Również jazda na jednym, przednim kole, nie stanowi dla Boja przeszkody. · fot.


- Stunt rowerowy jest sportem mało znanym w klasie MTB, a charakteryzuje się jazdą na tylnym i przednim kole, podczas której wykonuje się różne ewolucje np. wrzucanie nóg na kierownicę, skoki po siodełku lub po pegach (rurkach, które są przymocowane do ramy). Robi się też różne akrobacje, takie jak stanie na rowerze na głowie lub rękach - tłumaczy Damian.

Damian Bojdoł Boju
Na rowerze można również jeździć...stojąc na kierownicy. · fot.


Boju prowadzi własną stronę na Facebooku, na której na bieżąco pokazuje swoje postępy oraz różne wymyślone przez siebie triki. Jego poczynania można także śledzić w serwisie YouTube.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA