pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 9 sierpnia 2015
  • 12 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 16879

[Foto] Pszczyna wczoraj i dziś - cz.5

Jak Pszczyna wyglądała kiedyś, a jak prezentuje się dziś? Co się od tego czasu zmieniło? Kontynuujemy cykl fotograficzny pokazujący przemiany, jakie zaszły w naszym mieście w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Dom Jana i Emilii Kroczków znajdujący się przy ul. Wesołej (wcześniej ul. Siedlecka) jest jednym z najstarszych budynków na osiedlu Kolonia Jasna. Na starym zdjęciu widać pustkę wokół domu, która sięga aż po remizę goczałkowicką.

dom Państwa Kroczek
Dom Jana i Emilii Kroczków przy ul. Wesołej w Pszczynie - 1931 rok. · fot.


- W 1931 roku Jan Kroczek nabył od księcia grunt i wybudował dom ze sklepem tzw. "kolonialnym", który przez ponad 40 lat zaopatrywał w artykuły żywnościowe i podstawowe artykuły gospodarstwa domowego okoliczną ludność - wspomina Alfons Mrzyk, zięć pierwszych właścicieli domu. W późniejszym czasie, przez ponad 20 lat funkcjonował tu sklep mięsno-wędliniarski.

dom Państwa Kroczek
Dom Jana i Emilii Kroczków przy ul. Wesołej w Pszczynie - 6.08.2015. · fot.


Jeśli macie jakieś wspomnienia związane z tym miejscem, zachęcamy do zamieszczenia ich w komentarzach pod artykułem. Oprócz bazy fotograficznej stworzymy także kronikę ciekawych wspomnień.

LokalizacjaCzekamy na Wasze zdjęcia

Masz zdjęcia ciekawych miejsc w naszym mieście z minionych kilkudziesięciu lat? Wyślij je do nas na adres: redakcja@pless.pl i stwórz z nami historyczną galerię Pszczyny.


BM

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA