pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 25 lipca 2015
  • wyświetleń: 1348

IV liga: Upalne granie

W środowe upalne popołudnie Iskra po raz pierwszy i prawdopodobnie ostatni w okresie letnich przygotowań zagrała na Stadionie Miejskim w Pszczynie. Zespół Mariusza Wójcika tym razem pokonał młodzieżowy zespół Ruchu Chorzów.

IV liga: MKS Iskra Pszczyna - Ruch Chorzów SA (CLJ) - 22.07.2015 · fot.


Mecz od początku był pod kontrolą pszczynian co też potwierdziła szybko zdobyta bramka. Z głębi pola prostopadła piłkę na wolne pole zagrał Jacek Biedrzycki do futbolówki dopadł Damian Kraus i wyłożył ją na 10 metr do nadbiegającego testowanego zawodnika z Bielska, który dopełnił formalności.
Goście próbowali grać wysokim pressingiem i utrudniali spokojne rozgrywanie piłki Iskrze, ale dzięki temu można było poćwiczyć kilka elementów.

Drugi gol padł w 12 minucie, tym razem asystował Adam Maślorz, który zagrał do testowanego pomocnika, a ten przyjął piłkę na klatkę piersiową i spokojnie wpakował ją do siatki. W pierwszych 45 minutach Iskra miała całkowitą kontrolę nad grą, a młodzi chorzowianie, z trudem przedostawali się pod bramkę Iskry.

Podobnie wyglądał początek drugich 45 minut, a to przyniosło zaś bramkę numer trzy. Z rzutu wolnego zagrywał Adam Maślorz, piłkę głową przed bramkę dograł Grabczyński, a tam już czekał na nią Kraus, który głową sfinalizował akcję pszczynian. Niezła gra pszczynian trwała jeszcze przez kwadrans. Im bliżej końcowego gwizdka tym gorzej poczynali sobie gospodarze, którzy zaczęli popełniać sporo indywidualnych błędów. Najwyraźniej wyczuli do gracze Ruchu, którzy coraz odważniej zaczęli grać i to przyniosło efekt w 76 minucie gry. Prosta strata pszczynian szybkie dwa podania i w sytuacji sam na sam zawodnik z Chorzowa zmniejszył rozmiary porażki. W końcówce meczu bliżsi podreperowania wyniki byli goście, ale ostatecznie nic się już nie wydarzyło.

MKS iskra Pszczyna - Ruch Chorzów SA (CLJ) 3:1 (2:0)
bramki: 1:0 Testowany pomocnik 1 (4.), 2:0 Testowany pomocnik 3 (12.), 3:0 Damian Kraus (50.), 3:1 (76.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:

I połowa:
Radosław Rakowski, Damian Kraus, Jacek Biedrzycki, Bartłomiej Grabczyński, Andrzej Żur, Tomasz Ryguła, Testowany pomocnik (1), Adam Maślorz, Testowany pomocnik (2), Testowany Pomocnik (3) (28.Mateusz Włodarczak), Artur Cybulski

II połowa:
Łukasz Miś, Damian Kraus, Paweł Zjawiński, Bartłomiej Grabczyński, Szymon Woźniak, Testowany pomocnik (2) (63.Radosław Operchalski), Artur Cybulski, Adam Maślorz (70.Michał Żupa), Michał Prusek, Mateusz Włodarczak, Testowany napastnik.

Już w piątek Iskra zagra na wyjeździe kolejny mecz. Tym razem rywalizacja toczyć się będzie w Ząbkowicach z miejscową Unią.

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Andzejek, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA