pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 19 lipca 2015
  • 21 lipca 2015
  • wyświetleń: 18128

DK1: kradzionym pojazdem w drzewa

Uszkodzony Citroen, skradzione Volvo, które spłonęło po uderzeniu w drzewo, i 17-latek tłumaczący swoje zachowanie "targającymi nim złymi emocjami". To tylko część nocnych wydarzeń z Piasku i Studzienic, w których brali udział pszczyńscy policjanci. Do tego doszły jeszcze nocne poszukiwania po lesie i policyjny pościg.

Kolizja kradzionego samochodu na DK-1 - 19.07.2015
Kolizja kradzionego samochodu na DK-1 - 19.07.2015 · fot.


Aż dziw, że zatrzymany 17-latek wyszedł bez szwanku z tak zmasakrowanego auta. Młodzieniec nie był w stanie jednoznacznie podać powodu swojego zachowania. Przyznał się jednak do zarzucanego mu usiłowania kradzieży Citroena i kradzieży Volvo oraz do tego, że kierował w stanie nietrzeźwości. W chwili badania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wyjaśniał, że w sobotę wieczorem wypił z kolegami trochę piwa. Przed północą, przechodząc obok jednej z posesji w Studzienicach, zauważył uchyloną bramę i stojący przy niej otwarty citroen. Postanowił wypchnąć samochód i odpalić go poza bramą. Ze względu na zamontowane w nim zabezpieczenia, próba uruchomienia silnika nie powiodła się. Na tej samej posesji pod wiatą zaparkowany był jeszcze jeden samochód - Volvo, otwarty z kluczykami w środku. Tym razem, nie marnując czasu, odpalił silnik i wyjechał z posesji. Wyjeżdżając staranował Citroena. Uderzenie spowodowało, że samochód został wypchnięty na ulicę, gdzie po uderzeniu w barierki stanął w poprzek drogi. Swoją jazdę 17-latek zakończył na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i DK-1 w Piasku. Przy wyjeździe na trasę zjechał na pobocze, uderzył w przydrożne drzewo i dachował.

Kolizja kradzionego samochodu na DK-1 - 19.07.2015
Kolizja kradzionego samochodu na DK-1 - 19.07.2015 · fot.


Udało mu się na szczęście wydostać z pojazdu. Samochód bowiem stanął w ogniu. Mundurowi, którzy zostali poinformowani o zdarzeniu, natknęli się na skradzione Volvo, kiedy było ono już mocno zajęte przez płomienie. Ogień był tak duży, że nie byli nawet w stanie podejść bliżej. Sytuację opanowali dopiero strażacy.

Kolizja kradzionego samochodu na DK-1 - 19.07.2015
Kolizja kradzionego samochodu na DK-1 - 19.07.2015 · fot.


W międzyczasie policjanci ruszyli za kierowcą. Szukali go w pobliskim lesie w pasie biegnącym wzdłuż drogi. Po jakimś czasie przejeżdżający tamtędy kierowcy poinformowali mundurowych, że kilkaset metrów dalej idzie poboczem młody mężczyzna. Okazał się nim poszukiwany 17-latek, który próbował jeszcze uciekać przed policjantami. Bezskutecznie. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Teraz o jego losie będzie decydował sąd i prokurator. Kodeks Karny w przypadku kradzieży przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA