pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 8 lipca 2015
  • 10 lipca 2015
  • wyświetleń: 80345

Potężna nawałnica w powiecie - foto

W środę około godziny 5.00 rano przez powiat pszczyński przeszła potężna nawałnica. W wyniku oberwania chmury zalanych zostało wiele ulic. W wielu miejscach przewrócone drzewa uniemożliwiały komunikację. Od środy rana występowały też przerwy w dostawach prądu, po zerwaniu kilkunastu napowietrznych linii energetycznych średniego napięcia. Prądu nie było jeszcze w piątek m.in. w mieście Pszczyna oraz pozostałych miejscowościach gminy oraz Suszca, Miedźnej, Kobióra..

Skutki nawałnicy w powiecie pszczyńskim - 08.07.2015 · fot.


Strażacy w środę od wczesnych godzin porannych wyjeżdżali do zdarzeń, których liczba stale rosła. Przez niewiele ponad dobę przeprowadzono ponad 400 interwencji (gmina Pszczyna - 235 interwencji, Pawłowice - 65, Miedźna - 45, Suszec - 30, Kobiór - 30, Goczałkowice-Zdrój - 10). W Pszczynie oraz w pozostałych miejscowościach powiatu pszczyńskiego znaczna część mieszkańców od środy od 5.00 była pozbawiona energii elektrycznej. Od godziny 9.00 prąd był włączany po kolei w różnych dzielnicach miasta, jednak w niektórych rejonach nie było go do piątku [więcej informacji].

Nawałnica 8.07.2015 - os. Daszyńskiego
Parking pomiędzy marketami Aldi i Kaufland w Pszczynie · fot.


Powalone na jezdnie drzewa spowodowały utrudnienia m.in. na DK 1 na odcinku z Kobióra do Piasku, a także w kierunku Bielska-Białej (na wysokości Czechowic-Dziedzic). Na trasie nie działała też sygnalizacja świetlna. Problemy występowały również na DK 81 oraz na części dróg gminnych i powiatowych.

Ul. Kochanowskiego w Piasku
Ul. Kochanowskiego w Piasku po środowej nawałnicy · fot.


Powalone drzewa na tory kolejowe zablokowały przejazd pociągu pasażerskiego PLK, który utknął na linii kolejowej Kobiór-Piasek (3 km od stacji Kobiór w stronę Piasku). Zaistniała konieczność ewakuacji 121 pasażerów. Na stację w Piasku zostały podstawione trzy autobusy, którymi pasażerowie przed godz. 14.00 udali się do Katowic.

Z powodu zerwania sieci trakcyjnej, spore utrudnienia występowały także w ruchu pociągów Kolei Śląskich. Na trasie Bielsko-Biała - Katowice pociągi w ogóle nie kursowały.

Wypadek, Studzionka, dw 933, drzewo, nawałnica
W Studzionce 42-latek został przygnieciony przez drzewo. · fot.


W Studzionce drzewo przewróciło się na samochód osobowy. Kierowca pojazdu, 42-letni mężczyzna zginął na miejscu [więcej informacji].

Skutki nawałnicy w powiecie pszczyńskim - 08.07.2015
Okolice placu zabaw na os. Piastów w Pszczynie - 08.07.2015 · fot.


A tak wyglądało to na detektorze burzowym firmy www.stacjameteo.pl . Dane pochodzą z detektora w Żorach, urządzenie w Goczałkowicach zostało uszkodzone odłamkiem drzewa.new, ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA