pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 10 grudnia 2012
  • 13 grudnia 2012
  • wyświetleń: 6312

Miejski konserwator w Pszczynie?

Rada Miejska w Pszczynie dała zielone światło na powołanie Miejskiego Konserwatora Zabytków. Z inicjatywą powołania własnego konserwatora zabytków wyszedł burmistrz - Dariusz Skrobol.

Kamienica, Piastowska, starówka
Miejski konserwator z pewnością nie narzekałby na brak pracy w Pszczynie. · fot.


- Chcemy powołać własnego konserwatora zabytków, bowiem usprawni to przedsiębiorcom i instytucjom działanie w strefie konserwatorskiej A i B - argumentował burmistrz Dariusz Skrobol.

Radni na początku podeszli sceptycznie do pomysłu burmistrza. Było nawet blisko wykreślenia tego punktu z obrad Rady Miejskiej.

- Ten problem nie dotyczy tylko naszej gminy - mówił radny Krystian Czypek. - Należałoby się zastanowić nad tym, czy nie omówić tego ze starostą. Z tego co mi wiadomo, to Starostwo Powiatowe przymierza się do podjęcia podobnej uchwały - dodał Krystian Czypek.

Ostatecznie podzieleni radni przyjęli projekt uchwały, która pozwala burmistrzowi prowadzić rozmowy z wojewodą na temat powołania konserwatora miejskiego.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA