pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 28 sierpnia 2012
  • 2 września 2012
  • wyświetleń: 8940

Miliony na drogi w powiecie

Urząd marszałkowski rozdzielił 250 mln unijnych dotacji. Ponad połowa tej kwoty przypada na inwestycje w drogi na terenie naszego powiatu!

Dofinansowanie na poziomie 85% otrzymają inwestycje wojewódzkie prowadzone na terenie powiatu pszczyńskiego tj. - projekt przebudowy drogi wojewódzkiej nr 935 wraz z budową chodników w gminie Suszec (dotacja 35 mln zł) i budowa północnej obwodnicy Pszczyny (dotacja ponad 100 mln zł).

Wśród inwestycji prowadzonych przez Powiat znalazła się przebudowa ulica Hallera i Złote Łany w Pszczynie i Jankowicach (dotacja ponad 13 mln zł). Koszt całej inwestycji przebudowy ulic Hallera i Złote Łany szacowany jest na ponad 15,7 mln zł. Otrzymana dotacja - jak mówi starosta Paweł Sadza - jest najwyższa w historii naszego powiatu.

Według starosty Ulice Hallera i Złote Łany należą do najgorszych dróg w powiecie pod względem ich stanu technicznego. Biegną wzdłuż bardzo rozwojowego osiedla i tym bardziej powinny już dawno zostać wyremontowane.  

mot / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.