pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 26 sierpnia 2012
  • 28 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 8178

Będzie remont dworca w Pszczynie

Kolej zmierza gruntownie wyremontować zabytkowy dworzec w Pszczynie. Prace budowlane mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Informację podał serwis kurierkolejowy.eu.

Będzie remont dworca PKP
Dworzec kolejowy w Pszczynie


Choć pełen zakres robót nie jest jeszcze znany, wiadomo, że po remoncie dworzec ma spełniać wszystkie współczesne wymogi.

- Standardem, który wykonujemy w ramach programu modernizacji dworców, jest kompleksowe odnowienie (zarówno elewacja, jak i wnętrze), wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań ułatwiających podróżnym korzystanie z obiektu (np. nowy system informacji), a także dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych - wyjaśnia Kamil Migała z zespołu prasowego PKP S.A.

Prace budowlane mają rozpocząć się w IV kwartale 2012 lub na początku 2013 r., a zakończyć pod koniec 2014 r. lub w I kwartale 2015 r. Inwestycja będzie finansowana z budżetu państwa i środków własnych PKP.

new / pless.pl, źródło: kurierkolejowy.eu

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.