pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 6 sierpnia 2012
  • 7 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 7942

Obwodnica: są już podpory węzła

Na budowie węzła północnej obwodnicy Pszczyny z drogą krajową nr 1 pojawiły się już podpory estakady.

Przypomnijmy, że w marcu i kwietniu wydrążono w gruncie 105 kilkunastometrowych otworów, w których posadowiono zbrojone stalą betonowe pale. One stały się podstawą dla ław fundamentowych, na których z kolei wzniesione zostały filary podpór. Teraz filary zwieńczone zostały oczepami.

Kolejnym etapem wznoszenia konstrukcji podtrzymującej wiadukt nad DK 1 i zjazdami z niego będzie montaż tzw. ciosów podłożyskowych i samych łożysk. Elementy te będą przenosić obciążenia wiaduktu i estakad na filary.

Obwodnica: są już podpory węzła - 6.08.2012 · fot.


Tempo prac jest dobre. To istotne, zważywszy na trudności jakie pojawiły się przed kilkoma tygodniami, gdy okazało się, że nośność gruntu pod rozebraną starą nawierzchnią jedni DK 1 jest niewystarczająca. Trzeba było wykonać dodatkowe prace i wzmocnić grunt. Udało się jednak tak zorganizować prace, by nie powstały opóźnienia. Dziś można powiedzieć, że to się udało.

Na sporej części remontowanej nawierzchni DK 1 ułożono już także nowe warstwy bitumiczne. W ciągu trzech ostatnich dni na jednym z odcinków jezdni wyłączonej z ruchu (kierunek Katowice - Bielsko-Biała) ułożono dwie warstwy podbudowy bitumicznej i warstwę wiążącą. Pozostała do ułożenia na tym fragmencie tylko nowa warstwa ścieralna.

new / pless.pl, źródło: ZDW Katowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.