pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 21 lipca 2012
  • wyświetleń: 1772

IV liga: Od 0:2 do 3:2

Po słabych i dobrych momentach gry zawodnicy pszczyńskiej Iskry pokonali drużynę Unii Ząbkowice 3:2 w drugim sparingu tego lata. W tym spotkaniu trener Żurek miał do wyboru 28 zawodników.

iskra-unia
fot.


Pierwsze 25 minut spotkania w całości "należało" do drużyny gości i to oni po dwóch trafieniach Pietrkiewicza wyszli na prowadzenie 2:0. Pierwsza bramka padła po znakomitym uderzeniu z ok. 30 metrów, druga zaś strzelona została po kombinacyjnej akcji drużyny gości "na skrzydle" i wycofaniu na 16 metr, gdzie równie efektownym uderzeniem popisał się Pietrkiewicz.

Następne minuty były już bardziej wyrównane. Świetną sytuację do zmniejszenia miał Pęszor, lecz z ok. 10 metrów uderzył zbyt lekko i bramkarz Unii poradził sobie z tym strzałem. Po kilku minutach było już jednak 1:2, za sprawą bramki Adama Maślorza. Pomocnik Iskry po ładnym podaniu Zamojdy głową przelobował golkipera gości. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej tercji.

Druga tercja należała całkowicie do pszczyńskiej ekipy. W 57 minucie gry, Kamil Żemła plasowanym uderzeniem z ok. 30 metrów pokonał bramkarza gości. Jest to "premierowa" bramka w seniorskiej kadrze 16-letniego zawodnika. Iskra ciągle przeważała i mogła bardziej udokumentować to w 61 minucie, lecz ładne uderzenie Brychlika z najwyższym trudem zdołał sparować na rzyt rożny bramkarz Unii Ząbkowice. Zaledwie po minucie rajd z piłką udało się zrobić Łukaszowi Pastuszce i ładną podcinką ustalił wynik meczu na 3:2.

Trzecia odsłona gry była już rozgrywana w wolnym tempie i brakowało dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Mecz zakończył się zwycięstwem pszczyńskiej Iskry 3:2.

MKS Iskra Pszczyna - KS Unia Ząbkowice 3:2
bramki: 0:1 Marcin Pietrkiewicz (14.), 0:2 Marcin Pietrkiewicz (17.), 1:2 Adam Maślorz (26.), 2:2 Kamil Żemła (57.), 3:2 Łukasz Pastuszka (62.)
Sędziował: Piotr Lasyk

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
I skład:
Prochownik, zawodnik testowany, Grabczyński, Lekki, Wiera, Klaja, Maślorz, Zamojda, Bonczek, Maroszek, M. Pęszor

II skład:
Płonka , Orlik, Skipioł, Lekki, Trzebuniak, Kropidło, Szuster, Brychlik, Kocima (Wiera), Żemła, Pastuszka

III skład:
Rakowski, Żur, Grabczyński, zawodnik testowany, Trzebuniak (Kraus), Pastuszka (Fraś), Szuster (Zamojda), Brychlik, Wiera (Żemła), Grajcarek, M. Pęszor (Błażyca)

dragac, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.