pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 15 grudnia 2011
  • 20 grudnia 2011
  • wyświetleń: 21342

Dzierżawa niezgodna z prawem

Szpital Powiatowy w Pszczynie został sprywatyzowany niezgodnie z prawem - stwierdził w środę Naczelny Sąd Administracyjny.

szpital
Szpital Powiatowy w Pszczynie · fot.


NSA odrzucił tym samym wniosek złożony przez pszczyńskie starostwo o kasację poprzedniego wyroku, jaki zapadł przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.

Decyzja o prywatyzacji Szpitala Powiatowego w Pszczynie zapadła jesienią zeszłego roku. W marcu władze powiatu oddały go w dzierżawę prywatnej spółce NZOZ Dializa. Skargę na tę decyzję złożyli w WSA związkowcy. Latem zapadł wyrok - według sądu przepisy prawa stanowią, że ochrona zdrowia to zadanie samorządu, a skoro tak, to nie może się go zrzec, przekazując realizację tego zadania prywatnej spółce.

Starosta wniósł o kasację tego wyroku. W środę przegrał. Wyrok NSA jest ostateczny.

Sąd uznał, że uchwała rady powiatu o prywatyzacji szpitala jest nieważna, należy więc przywrócić stan sprzed roku, kiedy szpital działał jeszcze jako publiczny zakład opieki zdrowotnej.

43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

new / pless.pl, źródło: Gazeta Wyborcza

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA