pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 20 grudnia 2007
  • wyświetleń: 14092

Film: Świąteczny turniej w kręgle

Uśmiech na twarzy, doskonała przyjazna atmosfera a przede wszystkim znakomita zabawa i emocje towarzyszyły zawodnikom oraz ich opiekunom w czasie trwania Mikołajkowo-Świątecznego Turnieju w Kręgle. Impreza odbyła się w Środę 12 grudnia w Hotelu Imperium a jej organizatorami byli: Starostwo Powiatowe, POPP, Hotel Imperium, POSiR oraz ZSE w Pszczynie.

Film: Świąteczny turniej w kręgle


Turniej rozpoczął się o godzinie 9.30 od krótkiego słowa wstępu Pani Gabrieli Czerwińskiej, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych, oraz inauguracyjnego pierwszego rzutu, który wykonał Pan Maciej Stieber, dyrektor POSiR w Pszczynie, który od lat pomaga szkołom w organizacji imprez sportowych w powiecie.Do „rywalizacji” przystąpiło 7 czteroosobowych reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych, 4 z powiatu pszczyńskiego i jedna gościnnie z Czerwionki-Leszczyn. Gra odbywała się na dwóch torach i toczyła się przez 10 rund, w których zawodnicy na przemian, w serii dwóch rzutów pod rząd , usiłowali strącić jak najwięcej kręgli. Z uwagi na nieparzystą ilość zespołów udział w grze wzięła również mieszana reprezentacja nauczycieli i osób towarzyszących. Po nieco ponad 2 godzinach gry poznaliśmy…zwycięzców, którymi zostali wszyscy uczestnicy turnieju. Oczywiście punktacja drużynowa i indywidualna prowadzona była bardzo skrupulatnie ale nie jej wynik był najważniejszy lecz udział w imprezie i jej wspaniała atmosfera.

Film: Świąteczny turniej w kręgle · fot.


Ogromne podziękowania za wyjątkową gościnność składam gospodarzom obiektu: Panu Jerzemu Folwarskiemu - właścicielowi Hotelu Imperium oraz Pani Małgorzacie Wawrzonek, która jest dyrektorem hotelu. Dzięki ich uprzejmości uczniowie mogli, nie tylko zagrać w kręgle, ale również posilić się gorącymi napojami i suchym prowiantem.

Warto dodać, że była to już druga impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym jaką przeprowadzono na terenie Hotelu Imperium i w jakiej mogli uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. We Wrześniu na stadionie Leśnym odbył się Amatorski Turniej Szóstek Piłkarskich Dziewcząt. Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY!

Podziękowania składam również Arkadiuszowi Rakowskiemu i Zosi Cieślik, którzy uwieczniali na filmie i zdjęciach przebieg całej imprezy.

Poniżej nieoficjalna klasyfikacja punktowa, indywidualna i składy zespołów:

1.ZSO Pawłowice (team 1)
2.ZSS Pszczyna
3.ZS Czerwionka-Leszczyny (team męski)
4.LO nr.1 im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie
5.ZSO Pawłowice (team mieszany 2)
6.Nauczyciele + goście
7.ZS Czerwionka-Leszczyny (team żeński)
8.ZSE Pszczyna

Najcelniej rzucał Mariusz Gębski – 122 pkt. (ZS Czerwionka-Leszczyny). Dawid Łacny z ZSS w Pszczynie zdobył – 120 pkt. a po 105 pkt. zdobyli Marcin Wolański z ZSO Pawłowice i Marcin Waberski z ZSS w Pszczynie.

ZSO Pawłowice (team 1): Katarzyna Adamek, Marcin Wolański, Andrzej Wyczesany i Arkadiusz Przybyła

ZSO Pawłowice (team 2): Aleksandra Skolimowska, Ewelina Mikołajec, Arkadiusz Konieczny i Mariusz Paprocki.

ZS Czerwionka-Leszczyny (team żeński): Justyna Chromik, Monika Nizioł, Karolina Leszczyńska, Dorota Gilder i Marzena Michalczyk.

ZS Czerwionka-Leszczyny (team męski): Albert Wiśniewski, Mariusz Gębski, Marcin Stacha i Krzysztof Podgórczyk.

ZSS Pszczyna: Agnieszka Hylak, Marcin Waberski, Damian Hoder i Dawid Łacny.

LO Chrobry Pszczyna: Ewa Olesz, Justyna Chromik, Dawid Janosz i Jakub Skowronek.

ZSE Pszczyna: Robert Pokorny, Zofia Kopeć, Artur Pławecki i Patrycja Sosna.

Nauczyciele + goście: Anna Sokołowska (ZSO P.), Wojciech Magulski (ZSS), Agnieszka Szczypka-Wojciech (LO Chrobry), Mariusz Gorzowski (ZS Czerwionka-Leszczyny), Zuza i Ania (uczennice ZSE, pomoc techniczna) i Arkadiusz Rakowski.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za miłą atmosferę, życzę Wesołych Świat i do zobaczenia na kolejnych sportowych imprezach w Nowym 2008 roku!

Organizacja, prowadzenie : M. Bienioszek

M.Bienioszek

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA