pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 21 listopada 2007
  • wyświetleń: 19073

Rozbiórka kładki nad torami

Rozpoczął się demontaż kładki dla pieszych przy pszczyńskim dworcu PKP. Utrapienie większości pasażerów, po którym przejście nieraz budziło grozę i strach o własne zdrowie, właśnie znika z krajobrazu naszego miasta.

Rozbiórka kładki nad torami
Demontaż kładki przy dworcu zaskoczył dziś wszystkich.


We wtorek zlikwidowano schody od strony dworca, wkrótce mają się rozpocząć prace rozbiórkowe pozostałej części obiektu. Niestety nikt nie był nas w stanie poinformować, do kiedy potrwają roboty. Również Urząd Miejski nie posiada takich wiadomości, bowiem właściciel - PKP - nie zdecydowało się o tych pracach nikogo poinformować.

Zaskoczony prowadzonymi pracami był również zastępca burmistrza Mirosław Kraus, bo jak nam powiedział rozmowy w tej sprawie toczyły się od początku roku, jednak jak dodał - o swoich decyzjach PKP nie musi informować Ratusza.

Ostatnio coraz częściej pojawiały się skargi mieszkańców narzekających na fatalny stan kładki. Być może to spowodowało, że Polskie Koleje Państwowe w końcu zdecydowały się coś z tym "fantem" zrobić.

Rozbiórka kładki nad torami · fot.


Prace dziwią jednak pasażerów: - Jak zwykle zabierają się do takich prac zimą, teraz to nie wiadomo, kiedy skończą, wystarczy, że spadnie trochę więcej śniegu. - powiedział nam jeden z przypadkowych obserwatorów całego wydarzenia.

Niestety w tej chwili nie pojawiła sie żadna informacja o tym jak zostanie zorganizowane w przyszłości przejscie na peron 2. W tej chwili otwarto bramkę i pasażerowie jadący do Katowic lub Bielska-Białej zmuszeni są przechodzić przez tory.

Niewykluczone, że wkrótce dworzec rzeczywiście się zmieni i choć taką wolę widać ze strony władz miasta, to sprawę wciąż komplikują Polskie Koleje Państwowe, co rusz składając obietnice bez pokrycia.

- PKP nie wywiązało się z zobowiązań ustalonych na spotkaniu w czerwcu br. Mieli odnowić elewację i zburzyć WC (ze względu na stan techniczny). Miasto na własny koszt miało zaopatrzyć dworzec w WC typu toi-toi. - powiedział podczas czwartkowego czata na portalu pless.pl Krystian Szostak, burmistrz Pszczyny.

Jeszcze w listopadzie ma dojść do kolejnego spotkania w tej sprawie. Będą na nim omawiane sprawy zagospodarowania nieruchomości dworca. Pojawiła się koncepcja, w której obiekt mógłby wykupić prywatny przedsiębiorca; miasto zrobić tego nie może.

Nie po raz pierwszy okazało się, że mamy "nosa" do informacji. Wiadomość o wymianie kładki (choć nie tak kompleksowej) podaliśmy już 1 kwietnia w ... Prima Aprilis - www.biznes.pless.pl/wiecej.php?action=pokaz&id=9378 class=dodaj>przeczytaj. ;)

smm / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA