pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 6 listopada 2007
  • wyświetleń: 10665

Impreza konna w Goczałkowicach-Zdroju

Impreza konna  w Goczałkowicach-Zdroju


Jak już wcześniej informowaliśmy 4 listopada, za sprawą Towarzystwa Społeczno-Gospodarczego "Inicjatywa" w Goczałkowcach-Zdroju, Polskiego Związku Hodowców Koni w Pszczynie oraz Urzędu Gminy w Goczałkowicach-Zdroju i Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się impreza konna zwana Hubertusem.

Nazwa wzięła się od patrona jeźców i myśliwych św. Huberta. Impreza miała na celu popularyzację tej formy aktywnej rekreacji. Miejsc do jej uprawiania w Goczałkowicach i okolicy jest kilka, a sport ten zyskuje coraz większe rzesze zwolenników. W programie tego spotkania, który odbywał się na koloni Brzozowej znalazły się m.in.: parada konna, gonitwa za lisem, rekreacja konna, jazda zaprzęgami, występ kapeli goczałkowickiej. Organizatorzy nie zapomnieli także o poczęstunku i gorących napojach. Bardzo się przydały, bowiem pogoda nie rozpieszczała zebranych. Chłód na przemian z deszczem nie zdołał jednak przestraszyć dość licznie przybyłych widzów.

Impreza konna w Goczałkowicach-Zdroju · fot.


Głównym punktem programu, który wzbudzał niemałe emocje by pościg za lisem. Tradycja ta wywodzi się z średniowiecznych polowań. W rolę lisa wciela się zwykle najlepszy jeździec z przypiętą do ramienia lisią kitą. Pozostali jeźccy muszą w jak najkrótszym czasie dopaść lisa i zdobyć kitę. W Goczałkowicach 4 listopada w rolę lisa wcielił się Michał Standura na 6 letnim koniu Xenna. W ślad za lisem popędziło ponad dwudziestu jeźców i amazonek. Dopaść lisa udało się w końcu Pauli Perkowskiej na pięcioletnim koniu Kariba. Po gonitwie była runda honorowa nagrody, pamiątkowe puchary i flo dla koni.

Stanisław Pieprzyk

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA