pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 6 października 2007
  • wyświetleń: 9807

Nowe bloki PTBS powoli się zapełniają

Pierwsi lokatorzy do trzech nowych wielorodzinnych budynków Pszczyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wprowadzili na początku września. Inni sprowadzają się dopiero teraz. Natomiast uroczyste przecięcie wstęgi nastąpiło w sobotę, 15 września.

Za blisko 8,4 mln zł wybudowano 51 mieszkań o różnym metrażu, od dwudziestu do prawie stu mkw. Pośród nich są również dwupoziomowe. Pod budynkiem powstały 24 garaże, a na parterze sześć lokali użytkowych.

Nowe bloki PTBS powoli się zapełniają · fot.


Przed rozpoczęciem inwestycji lokatorzy wpłacili na konto PTBS 400 zł za każdy metr kwadratowy swojego przyszłego mieszkania. W ten sposób pokryli część kosztów jego budowy. Pozostałe sfinansowano z kredytu komercyjnego, zaciągniętego w banku PKO S.A. oraz ze środków własnych spółki.

Prawdopodobnie już w styczniu przyszłego roku obecni lokatorzy będą mogli zostać ich właścicielami. Za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego zapłacą ok 3,2 tys. zł brutto, a za użytkowego blisko dwieście złotych więcej.

Czytaj więcej w nowym Głosie Pszczyńskim.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA