pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 9 listopada 2007
  • wyświetleń: 20952

''Mayday'' w Pszczynie 9 listopada!

Ogromnym sukcesem zakończyło się pierwsze wystawienie sztuki "Mayday" w pszczyńskim Hotelu Imperium 20 października. Długie owacje, zachwyt publiczności, a przede wszystkim znamienita zabawa publiczności sprawiły, że spektakle teatralne w Pszczynie zagoszczą na dłużej! Dla tych, którzy nie mogli tego dnia obejrzeć sztuki, informujemy, że będzie ona ponownie wystawiona 9 listopada!

Warto skorzystać z tej szansy. Ktokolwiek widział "Mayday", ten poleci go kolejnym osobom, a i sam obejrzy z przyjemnością ponownie.

Konkurs z zaproszeniem do wygrania poniżej!

Niebanalny scenariusz i znakomita gra aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej podrywały do wesołości w sobotę wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić wieczór oglądając sztukę wystawioną na deskach sali kongresowej Hotelu Imperium. Spektakl obejrzał komplet publicznośći!

''Mayday'' w Pszczynie 9 listopada! · fot.


Teatr w Pszczynie, niemożliwe? A jednak! Nie trzeba było wyruszać do Krakowa, Katowic czy Bielska-Białej, by obejrzeć znamienitą i popularną sztukę. Od października
spektakle w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego możemy zobaczyć w Sali Kongresowej Hotelu Imperium. Na początek był wielki hit - "Mayday"!

"Zaradny taksówkarz, jego dwie żony, wścibski sąsiad, transwestyta, komisarz policji i krowy rasy dżersej... Śmieszniej już być nie może..." - tak zapowiadany był "Mayday", jeden z największych przebojów teatralnych, przy którym bawiliśmy się 20 października.

Organizatorem spektakli teatralnych jest Hotel Imperium w Pszczynie. Możliwość inscenizacji sztuk była jednym z głównych założeń budowy Sali Kongresowej. Teraz - wedle złożonych wcześniej obietnic - będziemy mogli tu obejrzeć światowej sławy przedstawienia.

Wiadomo już, że "Mayday" nie będzie jedyną sztuką wystawianą w Pszczynie. Niebawem artyści Teatru Polskiego z Bielska-Białej zagrają również dla nas w sztuce "Testosteron". Szczegóły już wkrótce!

smm / pless.pl

---------------------------------

KONKURS HOTELU IMPERIUM I PORTALU PLESS.PL:

Pierwsza osoba, która udzieli w komentarzach prawidłowej odpowiedzi na pytania otrzyma podwójne zaproszenie na sztukę "Mayday", która zostanie wystawiona 9 listopada o 19.00 w Hotelu Imperium!

Uwaga! Aby wziąć udział w konkursie należy być zalogowanym!

Pytania i odpowiedzi:

1. Jaki jest angielski tytuł sztuki "Mayday"?

Odp: "Run For Your Wife"

2. Gdzie znajduje się Hotel Imperium (proszę podać ulicę i numer)?

Odp: ul. Bielska 54

Prawidłowych odpowiedzi jako pierwsza udzieliła klubowiczka alette. Gratulujemy! Informacja o sposobie odebrania nagrody została przesłana pocztą.

---------------------------------

MAYDAY

Reżyseria: Stefan Szaciłowski
Przekład: E.Woźniak

Fajerwerki śmiechu, a zarazem pean na cześć męskiej zaradności, pomysłowości i intelektu. Niejaki John Smith, taksówkarz, usiłuje wybrnąć z pomocą przyjaciela z tarapatów i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, demaskujących jego podwójne życie: w dwóch oddzielnych domach, z dwiema różnymi, równie mocno kochającymi go małżonkami. Smith stacza śmiertelny pojedynek z obiema kobietami, jednym homoseksualistą - i komplikującymi jeszcze bardziej sytuację - gapowatymi inspektorami policji londyńskiej. Historia wpadki bigamisty wydawałaby się dobrym tematem na tragedię,Mayday udowadnia, że to najśmieszniejszy temat na świecie.

Mistrzostwo gatunku,wehikuł śmiechu tkany misternie i bez wytchnienia na kanwie kompletnej bzdury. Oto przed nami historia demaskowania się londyńskiego taksówkarza-bigamisty. Cóż to kogo obchodzi? Co to obchodzi Polaka zwłaszcza? Kompletnie nic. Ale też nie o to chodzi, by obchodziło, ale o to, aby śmieszyło. I rzeczywiście się śmiejemy (jeśli ryk można nazwać śmiechem) przez bite dwie godziny. Śmiejemy się z niczego, śmiejemy się, gdyż wobec takiej galopady słowno-sytuacyjnych gagów nie sposób pozostać frasobliwym."Co jeszcze sprawia, że Mayday pozostaje niezapomnianym przeżyciem? Mnogość zaskakujących sytuacji, słów, gestów, które nie pozwalając nam otrząsnąć się z poprzednich, rzucają w nowe wiry śmiechu.

Na scenie:
Adam Myrczek
Aleksander Pestyk
Bożena Germańska
Grażyna Bułka
Grzegorz Sikora
Jerzy Dziedzic
Kazimierz Czapla
Sławomir Miska

czas trwania spektaklu:2 godz.; 1 przerwa

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA