pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 13 sierpnia 2019
  • 18 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 4561

[WIDEO] Jest klip promujący płytę "Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny"!

"Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny" - taki tytuł nosi wyjątkowy album muzyczny, którego premiera planowana jest w niedzielę 18 sierpnia.W nagranie płyty zaangażowało się ponad 100 muzyków związanych z Pszczyną. Każdy z 18 zespołów na swój sposób, "na swoją nutę" zinterpretował wybraną przez siebie piosenkę powstańczą. 18 utworów, każdy w oryginalnej aranżacji, każdy w innej stylistyce. Od mocnego rocka, stylowego bluesa, przez szanty, po klasyczny jazz i muzykę ludową.

Wśród wykonawców są m.in.: Kabaret Łowcy. B, Dream Atlas - zwycięzca Antyfestu Antyradia, Avocado - finalista pierwszej edycji X Factor, Barbara Broda-Malon laureatka wielu ogólnopolskich konkursów Piosenki Aktorskiej oraz Sebastian Riedel od kilku lat mieszkający w Pszczynie. Jego interpretacja piosenki "Gizd" (to jedyny "niepowstańczy" utwór na płycie) promuje całe wydawnictwo.

Wszystkie piosenki "na żywo" będzie można usłyszeć podczas koncertu, który odbędzie się 18 sierpnia o 16.00 na pszczyńskim rynku. Wydawcą płyty, która ukazuje się z okazji 100-tnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego jest Pszczyńskie Centrum Kultury.

Już niebawem na portalu pless.pl odbędzie się konkurs, w którym będzie można wygrać płyty "Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny".

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA