pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 23 lipca 2019
  • 20 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 14629

[ZDJĘCIA] Obchody 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego

W dniach 16-18 sierpnia w Pszczynie odbywały się obchody 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu uroczystościach upamiętniających wydarzenia, które na zawsze zmieniły historię naszego regionu.

W piątek na cmentarzu wojennym Pod Trzema Dębami odbyła się inscenizacja przysiębi powstańczej "Ślubujemy Ci Ojczyzno". Uroczystość uświetniły Pszczyńskie Bractwo Kurkowe i Chór Lutnia.

"Ślubujemy Ci Ojczyzno" - Uroczystości związane z 100 rocznicą przysięgi powstańczej Pod Trzema Dębami - nowe pszczyńskie flagi oraz okolicznościowe wydawnictwa rozdawane na miejscu - 16.08.2019 r. · fot.


"Ślubujemy Ci Ojczyzno" - Uroczystości związane z 100 rocznicą przysięgi powstańczej Pod Trzema Dębami - inscenizacje przysięgi z 1919 r. - 16.08.2019 r. · fot.


"Ślubujemy Ci Ojczyzno" - Uroczystości związane z 100 rocznicą przysięgi powstańczej Pod Trzema Dębami - część oficjalna - 16.08.2019 r. · fot.


Dzień później zorganizowany został Pszczyński Bieg Powstańczy na dystansie 7 km.

W niedzielę, 18 sierpnia na pszczyńskim rynku odbył się koncert "Powstańcom, gizdy z Pszczyny". Impreza promowała wydanie płyty z piosenkami powstańczymi w nowych aranżacjach pszczyńskich artystów. Krążek "Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny" był do nabycia po koncercie.

"Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny" · fot.


Następnie w tym samym miejscu wystąpili wspólnie Riedel Kielak, Andrzejewski, czyli Bles Trio Akustycznie.

Blues Trio Akustyczne - Riedel, Kielak, Andrzejewski · fot.

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA