pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 7 maja 2019
  • 8 maja 2019
  • wyświetleń: 12852

Pszczyna: trzy alarmy bombowe w szkołach podczas matur

Podobnie jak w wielu miejscach w kraju, także urzędy w Pszczynie odebrały fałszywe alarmy dotyczące materiałów wybuchowych w szkołach.

W poniedziałek wpłynęły dwie wiadomości dotyczące podłożenia bomb w placówkach na terenie gminy Pszczyna, a dzień później jeszcze jedna podobna informacja. Wszystkie okazały się fałszywe.

Jak udało nam się dowiedzieć, już wcześniej dyrektorzy placówek oświatowych w naszej gminie zostali przeszkoleni jak reagować na wypadek takich ostrzeżeń.

- W związku z pojawiającymi się fałszywymi alarmami bombowymi w szkołach, w których odbywają się matury, pszczyńska policja będzie patrolować w dzień i w nocy okolice budynków szkolnych na terenie powiatu pszczyńskiego - poinformowało z kolei Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

Jak podkreśla Komenda Główna Policji, kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Anonimowa informacja o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą lawinę działań Policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku.

Autorzy takich głupich żartów są jednak ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, takie osoby muszą się liczyć także z odpowiedzialnością cywilnoprawną, możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji.

new, ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA