pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 26 marca 2019
  • wyświetleń: 8508

[FOTO] Seria zdarzeń drogowych w regionie. Kierowcy noga z gazu!

Dziś wczesnym rankiem na krajowej jedynce w Pszczynie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. To najpoważniejsze zdarzenie drogowe na drogach powiatu pszczyńskiego w ostatnim czasie. Niestety nie jedyne, które wymaga uwagi. Tylko wczoraj doszło do trzech bardzo groźnie wyglądających kolizji w regionie.

Kolizja
Kolizja na obwodnicy Pawłowic - 25.03.2019


Zaczęło się około godziny 11:30 od kraksy na obwodnicy Pawłowic, gdzie kierująca Seatem zderzył się z bankowozem firmy ochroniarskiej. Około godziny 15:00 dwa samochody osobowe zderzyły się w Łące na rogu Kasztanowej z Turystyczną. Niespełna pół godziny później służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na Wodzisławskiej w Porębie. Tam kierujący Oplem nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i zderzył się z Oplem. We wszystkich trzech wpadkach interweniowało pogotowie ratunkowe, strażacy i policja. Szczęśliwie skończyło się na niegroźnych obrażeniach i trzech mandatach karnych.

Okres wczesnowiosenny jest szczególnie niebezpieczny dla kierowców. Warunki drogowe z pozoru wydają się dobre, ale jest to tylko złudzenie. Stosunkowo niskie temperatury i duża wilgotność sprawia, że drogi są śliskie i wypadek nietrudno. Warto zachować ostrożność i profilaktycznie zmniejszyć prędkość, by zminimalizować skutki ewentualnego zdarzenia drogowego.

Kraksa w Łące na rogu Turystycznej z Kasztanową - 25.03.2019 · fot.


Kolija w Porębie na Wodzisławskiej - 26.03.2019 · fot.

sid / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA