pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 20 marca 2019
  • wyświetleń: 10455

Akt oskarżenia wobcec 19-latka, który potrącił 17-latka i jego psy

Jest już akt oskarżenia w sprawie potrącenia przechodzącego na "pasach" 17-latka z psami, do którego doszło na początku grudnia na ul. Katowickiej w Pszczynie. Pszczyńscy policjanci prosili wówczas o kontakt świadków, ponieważ kierowca samochodu zbiegł z miejsca wypadku. Wytężona praca kryminalnych i apel do mieszkańców o pomoc ostatecznie złożyły się na ustalenie jego personaliów. Aktualnie 19-latek z Pszczyny czeka na decyzję sądu.

Z relacji pierwszych świadków wynikało, że chłopiec przechodził wraz z psami na drugą stronę jezdni po przejściu dla pieszych. Niestety, kiedy znajdował się jeszcze na "pasach", został potrącony przez samochód. Z licznymi złamaniami i stłuczeniami trafił wówczas do szpitala pod opiekę lekarzy. Jego chartom nie zdołano pomóc.

Ustalenia kryminalnych wskazywały na konkretną markę, typ i kolor auta. Szukano volkswagena golfa IV koloru ciemnego. Dlatego też, za pośrednictwem mediów, policjanci prosili o kontakt wszystkie osoby, które były w stanie wskazać właściciela tego samochodu lub posiadały jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy wypadku. W niedługim czasie po komunikacie, pszczyńscy kryminalni ustalili dane tego kierowcy.

Aktualnie, zebrany w postępowaniu materiał pozwolił na sporządzenie aktu oskarżenia przeciwko 19-letniemu mieszkańcowi Pszczyny. Z jego treści wynika, że młody kierowca przekroczył dopuszczalną w rejonie przejścia dla pieszych prędkość 50 km/h o 30 km/h. Nie zachował przy tym szczególnej ostrożności i niewystarczająco obserwował to, co się dzieje przed maską jego samochodu, przez co nie zdołał udzielić pierwszeństwa przechodzącemu na "pasach" 17-latkowi. Dodatkowo zbiegł z miejsca zdarzenia, w związku z czym musi teraz liczyć się z surowszą karą za spowodowanie wypadku drogowego.

Z karą opisywaną w artykule dotyczącym poplecznictwa będzie musiał pogodzić się również jego rówieśnik. Jak się okazało w trakcie prowadzonego dochodzenia, towarzyszył mu w podróży jako pasażer, a następnie pomagał mu podczas zacierania śladów wypadku (pomógł mu umyć samochód i wymienić uszkodzony zderzak).

- Jeszcze raz bardzo dziękujemy mieszkańcom powiatu za duże zaangażowanie i liczne telefony w tej sprawie. Dowodzi to, zresztą nie pierwszy raz, że społeczność nie akceptuje negatywnych zachowań, w szczególności tych o charakterze przestępczym - komentuje asp. sztab. Karolina Błaszczyk.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA