pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 1 marca 2019
  • wyświetleń: 10093

Zarząd Henryk Kania S.A. z Pszczyny rozważa pozyskanie inwestora

W lutym zarząd spółki Henryk Kania S.A., będącej jednym z największych pracodawców w naszym mieście i powiecie, poinformował o podjęciu działań, wynikiem których może być pozyskanie istotnego lub strategicznego inwestora. W komunikacie pojawiła się informacja, że zaobserwowano wzmożone zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów.

Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.
Zarząd Henryk Kania S.A. z Pszczyny rozważa pozyskanie inwestora. · fot.


Zarząd Henryk Kania S.A. poinformował, że przyjął uchwałę dotyczącą rozpoczęcia procedury wyboru doradcy w procesie potencjalnego pozyskania istotnego lub strategicznego inwestora, w tym badania możliwości dokonania strategicznych zmian struktury bilansu lub struktury własnościowej spółki. Zarząd zakłada, że w wyniku tego procesu może (lecz nie musi) podjąć decyzję o podjęciu działań w celu pozyskania znaczącego inwestora (w tym branżowego lub private equity).

Głównym zadaniem doradcy będzie analiza ofert oraz wypracowanie w porozumieniu z zarządem rekomendacji dla rady nadzorczej w wyżej wymienionym zakresie. - Uchwała została przyjęta w związku z obserwowanym wzmożonym zainteresowaniem spółką ze strony potencjalnych istotnych i strategicznych inwestorów - czytamy.

ZM Henryk Kania to wiodący producent wyrobów wędliniarskich oraz mięsa konfekcjonowanego w Polsce. Firma została założona w 1990 roku. Zakłady Henryk Kania oferują szeroki wachlarz produktów z obszaru marek własnych i prywatnych. Głównymi odbiorcami jej produktów są sieci handlowe w kraju i za granicą, m.in. Auchan, Biedronka, Carrefour, Delikatesy Centrum, E-Leclerc, Intermarché, Kaufland, Lidl, Makro, Netto oraz Żabka. Od marca 2012 roku akcje ZM Henryk Kania są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA