pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 28 stycznia 2019
  • 3 lutego 2019
  • wyświetleń: 11219

Podpisano umowę na budowę wodnego placu zabaw i rolkostrady

W poniedziałek, 28 stycznia w Urzędzie Miejskim została podpisana umowa na zagospodarowanie terenu placu zabaw przy ul. Bramkowej w Pszczynie. Wykonawcą będzie firmą GardenBud z Krakowa.

Umowa na plac zabaw przy Bramkowej podpisana
Umowa na plac zabaw przy Bramkowej podpisana - 28.01.2019 · fot.


- W naszej gminie inwestujemy nie tylko w modernizację i budowę placówek oświatowych, rozbudowę sieci dróg czy budowę ścieżek rowerowych. Równie ważne są dla nas miejsca aktywnego wypoczynku dla naszych mieszkańców. Wodny plac zabaw, który wybudujemy przy ul. Bramkowej odmieni obecny stan tego miejsca. Powstanie tam także fontanna i tężnia solankowa czyli tzw. strefa relaksu - komentuje burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Bramkowa, park wodny
Wizualizacja parku wodnego przy ulicy Bramkowej · fot.


W ramach inwestycji wybudowany zostanie wodny plac zabaw z maszynownią, rozbudowany plac zabaw, przebudowany istniejący budynek na zaplecze sanitarno-gospodarcze. Wymieniona zostanie także nawierzchnia istniejących ścieżek asfaltowych z przeznaczeniem ich odpowiednio na rolkostradę oraz chodniki. Zaplanowano wzniesienie ścianki do boulderingu. Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie terenu poprzez montaż wodnej kuli granitowej, małej tężni solankowej, koszy, ławek, stojaków na rowery oraz oświetlenia parkowego.

W budżecie gminy zabezpieczono na ten cel 6,5 mln złotych. Inwestycja ma zakończyć się w maju 2020 roku.

Bramkowa, park wodny
Wizualizacja parku wodnego przy ulicy Bramkowej · fot.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA