pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 22 listopada 2018
  • wyświetleń: 5964

Na osiedlu Piastów 14-letni chłopiec podtruł się czadem

W środę wieczorem na ulicy Łokietka u 14-letniego chłopca doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Nastolatek został zabrany do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich.

Do zdarzenia doszło przed godziną 20.00. Na miejsce kierowano straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Podczas, gdy ratownicy udzielali nastolatkowi pomocy, strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz wykonali pomiary przy użyciu detektora wielogazowego w mieszkaniu, w którym doszło do zatrucia, oraz w sąsiednich lokalach.

- Przeprowadzone przez strażaków czynności potwierdziły występowanie stężeń niebezpiecznych "czadu" w łazience, gdzie zamontowany był gazowy podgrzewacz wody. Najprawdopodobniej to właśnie urządzenie grzewcze, było przyczyną nieszczęścia w mieszkaniu - mówi kpt. Mateusz Caputa.

Poszkodowany nastolatek, przewieziony został do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich. W działaniach które zakończono przed godziną 21.00, uczestniczył zastęp straży pożarnej w Pszczynie, pogotowie ratunkowe i przedstawiciel administratora.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie ostrzega: - "Czad" stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich mieszkańców. Mundurowi apelują o regularne serwisowanie urządzeń gazowych oraz wyposażenie lokali w czujnik tlenku węgla.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA