pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 26 lipca 2018
  • 29 lipca 2018
  • wyświetleń: 20546

Na skrzyżowaniu DW 939 i Zdrojowej powstanie rondo. Zobaczcie projekt

Wojewoda śląski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej pn. "Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 939 z ul. Zdrojowa i Sznelowiec w Pszczynie". To dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców sołectwa Łąka oraz osiedla Kolonia Jasna, borykających się na co dzień z włączeniem się do ruchu z ul. Zdrojowej i Sznelowiec.

Skrzyżowanie DW 939 z ul. Zdrojową i Sznelowiec w Pszczynie - 26.07.2018 · fot.


Biuro Studiów i Projektów Komunikacji Sp. z o.o. z Katowic na zlecenie powiatu pszczyńskiego wykonało aktualizację projektu przebudowy skrzyżowania DW 939 (ul. Cieszyńska) z ul. Zdrojową i Sznelowiec w Pszczynie. Projekt zakłada przebudowę istniejącego skrzyżowania na rondo z czterema wlotami, ciągami pieszymi i rowerowymi. Na wszystkich projektowanych przejściach dla pieszych wprowadzono elementy ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym i niewidzącym.

Wojewoda śląski udzielił zgody na realizację inwestycji, a decyzji - z uwagi na ważny interes społeczny, jakim jest poprawa jakości i bezpieczeństwa ruchu użytkowników dróg - nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Projekt przebudowy
Projekt przebudowy skrzyżowania DW 939 z ul. Zdrojową i Sznelowiec w Pszczynie


Starosta pszczyński zwrócił się do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach o zabezpieczenie środków finansowych na budowę ronda jeszcze w tegorocznym budżecie. Szacowany koszt realizacji zadania wynosi ok. 4 mln zł.

Warto zwrócić uwagę, że w ostatnim czasie została przebudowana ul. Zdrojowa w Pszczynie. Prace były prowadzone tak, by najbardziej jak to możliwe przygotować wlot drogi do planowanego ronda. Jednocześnie przy przebudowie ul. Zdrojowej ograniczono do niezbędnego minimum prace na ul. Cieszyńskiej właśnie z uwagi na planowaną przebudowę skrzyżowania na rondo.

Lokalizacja inwestycji

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA