pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 19 kwietnia 2018
  • 22 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 10257

Archeolodzy wracają do Pszczyny, będą szukać Bramy Miejskiej

Po majówce w centrum Pszczyny wznowione zostaną badania archeologiczne. Archeolodzy będą szukali fragmentów Bramy Miejskiej.

Prace archeologiczne na rynku - 5.08.2015
Prace archeologiczne na rynku w 2015 roku. · fot.


W okolicach 7 maja na pszczyńskiej starówce rozpoczną się prace archeologiczne. Tym razem archeolodzy w zachodniej części rynku będą szukali fragmentów Bramy Miejskiej. Ta mogła znajdować się w miejscu dzisiejszego skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Warownej.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, prace potrwają do 30 czerwca. W trakcie prowadzenia wykopalisk ruch na wymienionych ulicach nie będzie wstrzymywany, co najwyżej zamknięty może zostać fragment jednego z pasów.

Prace archeologiczne na rynku - 5.08.2015
Prace archeologiczne na rynku w 2015 roku. · fot.


Podobne prace były już prowadzone w 2015 roku, przed przebudową nawierzchni płyty rynku. Wówczas archeolodzy natrafili na drewniane konstrukcje, które mogły być fragmentem nieistniejącej już dziś zachodniej pierzei rynku. Odnaleziono też dużą ilość zabytków ruchomych - m.in. fragmenty naczyń, pozostałości pieców kaflowych, dobrze zachowaną kłódkę oraz grot bełtu do kuszy.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA