pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 2 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5318

Silniki zawyją na rynku, motocykliści oddadzą krew - Motoserce 2018

W sobotę, 28 kwietnia na pszczyńskim rynku znów pojawią się nowe i zabytkowe motocykle, motorynki, a także inne jednoślady. Wszystko za sprawą organizatorów Motoserca, którzy poprzez akcję promują honorowe oddawanie krwi.

MOTOSERCE 2017 - wyjazd na paradę motocyklową - 29.04.2017 r.
MOTOSERCE 2017 - wyjazd na paradę motocyklową - 29.04.2017 r. · fot.


Pszczyńska Grupa Motocyklowa już po raz siódmy zorganizuje akcję Motoserca. Na uczestników wydarzenia jak zwykle czekać będzie mnóstwo atrakcji.

- Jak co roku zapraszamy wszystkich motocyklistów - i nie tylko - na szlachetne oddanie krwi. W tym roku jeszcze bardziej usprawnimy pobór, bowiem już od godziny 8.00 podstawione zostaną dwa ambulanse. Zadbamy, by wszystko przebiegało szybko i bezkolejkowo. Poza tym każdy, kto przyjdzie do Punktu Krwiodawstwa w dniach 23-26 kwietnia i odda krew na hasło "Motoserce", otrzyma wszystkie rzeczy takie, jakby oddał krew w dzień Motoserca - informują organizatorzy.

Dawcy, którzy zgłoszą się do punktu na hasło "Motoserce" otrzymają możliwość wzięcia udziału w losowaniu głównych nagród podczas imprezy, która odbędzie się 28 kwietnia. Wśród wielu bogatych pakietów będzie możliwość wygrania m.in. roweru lub motocykla. W dniu imprezy osoby wcześniej oddające krew odbiorą okolicznościowe pakiety, bony żywieniowe, a także bezpłatne wejściówki do Pokazowej Zagrody Żubrów.

MOTOSERCE 2017 - powrót z parady motocyklowej - 29.04.2017 r.
MOTOSERCE 2017 - powrót z parady motocyklowej - 29.04.2017 r. · fot.


Od rana będzie można wziąć udział w zajęciach w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym organizowanych przez WORD oraz OSK 3, tam znajdzie się m.in. symulator jazdy na jednym kole, symulator jazdy motocyklem, symulatory poślizgu, Test Stewarta, pierwsza pomoc dla dzieci i dorosłych - cogodzinny kurs z nagrodami.

Na godzinę 13.00 zaplanowano paradę motocyklową obejmującą Pszczynę i okoliczne wioski (plan parady zostanie podany wkrótce). Przez cały czas trwania imprezy dzieci będą mogły korzystać z darmowych dmuchańców.

MOTOSERCE 2017 - pokazy sprawnościowe - 29.04.2017 r.
MOTOSERCE 2017 - pokazy sprawnościowe - 29.04.2017 r. · fot.


Podobnie jak w roku ubiegłym, w trakcie Motoserca na pszczyńskim rynku odbędzie się inne duże wydarzenie - pierwszy dzień festiwalu Żubowisko - największej muzycznej imprezy organizowanej przez powiat pszczyński. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Proletaryat.

- Zapraszamy wszystkich chętnych na znaną już akcje Motoserce, podczas której każdy może oddać cząsteczkę siebie dla kogoś innego - zachęcają organizatorzy.BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze