pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 13 marca 2018
  • 14 marca 2018
  • wyświetleń: 43242

Zderzenie pociągu z samochodem w Piasku. Kierowca auta był nietrzeźwy

Około godziny 14.30 na przejeździe niestrzeżonym w Piasku doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem relacji Katowice - Wisła Głębce. Kierujący samochodem opuścił pojazd o własnych siłach, został zabrany przez pogotowie do szpitala. Późniejsze badanie wykazało, że był nietrzeźwy.

Zderzenie pociągu z samochodem na przejeździe w Piasku - 13.03.2018 · fot.


Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, zdarzenie miało miejsce na przejeździe na ulicy Słonecznej. Kierujący prowadził samochód marki Toyota Yaris. Z pociągu ewakuowano 69 osób wraz z załogą. Żaden z pasażerów nie ucierpiał, podróż kontynuowali komunikacją zastępczą. Kierowca po badaniach szpitalnych opuścił placówkę medyczną.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe oraz pracownicy kolei. Ruch kolejowy odbywał się wahadłowo.

Zderzenie osobówki z pociągiem w Piasku - 13.03.2018 · fot.


Wykonane na miejscu przez policjantów badanie stanu trzeźwości w przypadku maszynisty wypadło bez zarzutów, natomiast kierowca osobówki wydmuchał ponad pół promila. Jemu też pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Miejsce zdarzenia:

new, sid / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.