pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 5 marca 2018
  • wyświetleń: 18903

Pod schodami w pobliżu remizy znaleziono zwłoki bezdomnego

W sobotę pod schodami w rejonie strażackiej remizy i ośrodka kultury w Ćwiklicach odkryto zwłoki 40-letniego mężczyzny. Prokurator zarządził sekcję zwłok, która ma pomóc ustalić jakie były przyczyny zgonu.

Jak udało nam się dowiedzieć, zmarły 40-latek był bezdomnym z wyboru. Pierwsze oględziny wykazały, że mężczyzna nie miał jakichkolwiek zewnętrznych obrażeń, które mogłyby być przyczyną śmierci. Ustalenie dokładnych okoliczności będzie możliwe po sekcji zwłok. Najprawdopodobniej wówczas będzie wiadomo czy bezdomny zmarł na skutek wychłodzenia organizmu czy choroby.

Jak informuje asp. sztab. Karolina Błaszczyk, oficer prasowy pszczyńskiej policji, służby co roku przeprowadzają liczenie osób bezdomnych na terenie powiatu oraz ustalają lokalizacje ich przebywania. Takie miejsca są kontrolowane codziennie, zwłaszcza w przypadku panujących mrozów.

Tak również miało być w tym przypadku. Służby dozorujące wskazany teren miały wielokrotnie wcześniej proponować mężczyźnie pomoc oraz transport do ośrodka, proponowały także kontakt z rodziną. Bezdomny jednak miał odmawiać.

new / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.