pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 25 lutego 2018
  • wyświetleń: 3901

Ponad 65 mln zł dla pszczyńskich rodzin w ramach Programu 500+

Od 1 kwietnia 2016 roku w gminie Pszczyna realizowane jest zadanie, wynikające z przepisów ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, popularnie nazywane programem Rodzina 500+. Od czasu jego obowiązywania do końca 2017 roku Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacił pszczyńskim rodzinom blisko 66 milionów złotych.

Z programu Rodzina 500+ średnio (miesięcznie) korzysta około 4000 rodzin z gminy Pszczyna, a świadczenie wypłacane jest na około 6000 dzieci. Łączna suma wypłacana w ciągu miesiąca przez Ośrodek Pomocy Społecznej opiewa na kwotę około 3 milionów złotych.

Środki na realizację ustawy (wypłatę i obsługę) pochodzą z dotacji z budżetu państwa. I tak, w 2016 roku została wykorzystana dotacja na kwotę 27.777.742 zł (za 9 miesięcy), a w 2017 roku - 38.046.196 zł (za 12 miesięcy).

- Te 38 milionów złotych jest rozdysponowywane przez Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie musieliśmy zwiększyć zatrudnienie o trzy osoby i przygotować dla nich specjalne miejsca po to, żeby rodzice mogli składać wnioski (ci, którzy nie składają ich internetowo). To jest jedyny program, który znam pracując w samorządzie, w ramach którego rząd zapewnił finansowanie etatów dla funkcjonowania tego projektu - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Przypominamy, że świadczenie w ramach programu Rodzina 500+ przysługuje na dziecko, nie dłużej niż do ukończenia 18. roku życia, z tym, że aby otrzymać świadczenie na pierwsze dziecko rodzina musi spełnić kryterium dochodowe, zaś na drugie i kolejne dzieci w rodzinie świadczenie przysługuje bez względu na sytuację dochodową.

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.