pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 13 października 2017
  • 15 października 2017
  • wyświetleń: 5251

[ZDJĘCIA i WIDEO] Trwa przebudowa chodników przy rynku w Pszczynie

Trwają prace związane z przebudową chodników wokół pyty rynku. Obecnie nowa nawierzchnia jest już układana na wysokości Bramy Wybrańców, skrzyżowania z ulicą Warowną oraz tzw. łezce. Inwestycja zakończy się w maju przyszłego roku.

Przebudowa chodników wokół rynku w Pszczynie - 12.10.2017 · fot.


Przebudowa chodników wokół rynku jest połączona z pracami wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. To właśnie od drogi dojazdowej do głównego placu w Pszczynie rozpoczęto prace w drugiej połowie lipca. Stare płyty chodnikowe zostały zastąpione kostką betonową. Ułożono także nowe krawężniki.

Teraz podobne prace zaczynają już powoli sięgać wysokości głównej płyty rynku. Wraz z pracami związanymi z wymianą nawierzchni prowadzone są roboty obejmujące swoim zakresem m.in. odwodnienie i oświetlenie. Pierwsze efekty związane z tą ostatnią częścią już widać. W tym tygodniu na tzw. łezce ustawiona została nowa, wysoka latarnia.

Roboty budowlane wokół płyty rynku wykonuje firma Betonit z Czechowic-Dziedzic. Inwestycja prowadzona jest pod nadzorem archeologicznym.

Część wykonywanych na rynku prac budowlanych możecie również zaobserwować na wideo wykonanym w piątek w godzinach porannych.

Loading...

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA