• 29 maja 2017
  • 31 maja 2017
  • wyświetleń: 11317

Sylwia Indeka Akademicką Mistrzynią Polski w biegu na 1500m!

Sylwia Indeka została akademicką mistrzynią Polski w biegu na 1500m podczas Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywanych w dniach 26-27 maja na stadionie łódzkiego AZS.

Sylwia Indeka,
Sylwia Indeka Akademicką Mistrzynią Polski w biegu na 1500m! · fot. MORiS Pszczyna

Na łódzkich AMPach, LKS PSZCZYNĘ, reprezentowali: Sylwia Indeka ( 800m, 1500m) oraz Szymon Ostrowski (1500m, 3000m). Sylwia ( UE Katowice) prowadząc od startu do mety, uzyskała wynik 4:27,58 wyprzedzając utytułowaną Monikę Hałasę ( UŚ Katowice) 4:28,96 i Paulinę Pawłowską ( UMCS Lublin) 4:29,25.

Sylwia Indeka
Sylwia Indeka · fot. MORiS Pszczyna

Nieco słabiej wystąpiła w biegu na 800m zajmując 11 miejsce z wynikiem 2:13,98. Szymon Ostrowski, tydzień po bardzo dobrym występie w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 10.000m, gdzie zajął 8 miejsce, uplasował się na 14 miejscu w biegu na 3000m z wynikiem 8:46,32 oraz na 28 miejscu w biegu na 1500m - 4:06,31.