pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 18 lutego 2016
  • 22 lutego 2016
  • wyświetleń: 11101

Będzie kolejna przebudowa na rynku

Dużymi krokami zbliżają się kolejne prace budowlane na pszczyńskim rynku. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu przebudowy ulic Rynek i Wojska Polskiego.

Rynek po remoncie - zdjęcia z lotu ptaka -  18.12.2015
Rynek po remoncie płyty - 18.12.2015 · fot.


Ogłoszenie o zamówieniu dotyczące centrum Pszczyny zostało włączone do prośby o składanie ofert na wykonanie dokumentacji dla kilku zadań w całej gminie i pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej 17 lutego.

Przygotowany projekt ma objąć przebudowę ul. Rynek o długości około 450 metrów oraz ul. Wojska Polskiego (kontynuacja ul. Rynek, odcinek od ul. Warownej do ul. Bielskiej - z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Bielską) o długości 270 m.

Rynek w Pszczynie (luty 2016 roku)
Tym razem przebudowane zostaną chodniki i jezdnia. · fot.


Dla ul. Rynek zostanie zaprojektowana przebudowa jezdni wraz z chodnikami, w taki sposób, aby wraz z płytą rynku (przebudowaną w roku 2015) stanowiły wspólną przestrzeń. Jak czytamy w ogłoszeniu, dla ul. Wojska Polskiego powstanie projekt przebudowy chodników poprzez dostosowanie ich do przebudowy ul. Rynek oraz remont nawierzchni.

W przypadku tych prac konieczne będzie zezwolenie konserwatora zabytków na prowadzenie robót budowlanych na obszarze wpisanym do rejestru zabytków.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA