pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 20 października 2015
  • wyświetleń: 3006

IV Zlot Samochodów z lat 70. - zdjęcia

Za nami IV Zlot Samochodów z lat 70 i nie tylko... W tym roku nie tylko dopisała bardzo wysoka frekwencja wśród uczestników i widzów, ale też aura, która, zaskoczyła wszystkich bardzo pozytywnie. Niebieskie niebo, słońce, kolorowe liście - czego chcieć więcej? Było po prostu pięknie. Wypolerowane samochody lśniły w promieniach jesiennego słońca, co podkreślało wyjątkowość każdego auta. W IV Zlocie Samochodów z lat 70 wzięło udział 65 ekip.

IV Zlot Samochodów z lat 70. i nie tylko - relacja.


Po porannej zbiórce na parkingu przy KWK Wieczorek, każdy zarejestrowany uczestnik mógł zwiedzić Muzeum Historii Katowic na Nikiszowcu, po czym wyruszał w trasę do Piasku - do Hotelu Styl 70. Na mecie gromadziła się publiczność, która ze zniecierpliwieniem oczekiwała prezentacji samochodów. W Restauracji Styl 70 i na tarasie goście mogli smakować dań z grilla, a także tradycyjnego śląskiego żurku, a na deser wyśmienitego, domowego sernika.

Po prezentacji pojazdu, każdy uczestnik zlotu miał za zadanie wykonać slalom z taczką w alkogoglach - specjalnych okularach, służących do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu. Imprezę, jak co roku, pozytywnie nastrajał Piotr Łapa, którego dobry humor udzielał się uczestnikom imprezy.

Podczas tegorocznej edycji Zlotu, można było podziwiać nie tylko nasze, polskie Syreny, Maluchy, czy Polonezy, ale też czeską Skodę, z którą właściciel ewidentnie nie może się dogadać - po prostu "czeski film" w polskim wydaniu. Można również było podziwiać francuskiego Citroena z 1970 roku, czy o sporych gabarytach, amerykańskiego Cadillaca, który pali więcej, niż jego właściciel. Największe wrażenie (i słusznie) na wszystkich uczestnikach Zlotu zrobił lśniący, czarno-biały Buick Special z 1955 roku, który został okrzyknięty najpiękniejszym samochodem IV edycji Zlotu. Właściciel właśnie tego samochodu odebrał puchar, który ufundował w ramach patronatu honorowego nad imprezą, Burmistrz Pszczyny. Drugie miejsce w kategorii Miss Elegancji należało do niebieskiego Volkswagena Karmanna z 1970, a trzecie do czarnej Toyoty Supry z 1989 roku.

Organizatorzy imprezy dołożyli wszelkich starań, aby impreza przebiegła pomyślnie, i udało się! Głosujący uczestnicy, ocenili bardzo wysoko IV Zlot Samochodów. Z resztą pozytywną atmosferę można było "czuć w powietrzu". Dlatego organizatorzy mają nadzieję, że kolejny zlot - już piąty, jubileuszowy będzie jeszcze lepszy i będzie wzbudzał co najmniej tyle emocji, co tegoroczny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z czwartej edycji zlotu.

43-211 Piasek
ul. Studzienicka 58

tel. 032 4493000
tel. 032 4493014REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA