pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 30 września 2015
  • 3 października 2015
  • wyświetleń: 17854

Z Pszczyny do stolicy w trzy godziny

Niecałe trzy godziny zajmie podróż pociągiem z Pszczyny do Warszawy. Spółka PKP Intercity potwierdziła, że w połowie grudnia Pendolino będzie kursowało na trasie Bielsko-Biała - Warszawa, z przystankiem w naszym mieście.

Pedolino
Pedolino · fot.


- Od grudnia Pendolino pojedzie do Rzeszowa, Bielska Białej i Gliwic. Dzięki temu zyskamy nowy rynek obejmujący 1,7 mln potencjalnych klientów. Łącznie, w zasięgu pociągów kat. EIC i EIP będzie 8,5 mln osob - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity. We wtorek spółka przedstawiła połączenia, które będą realizowane od nowego rozkładu jazdy.

Z Bielska pociągami Pendolino będzie można dojechać do Warszawy oraz Gdyni. Między Katowicami a Bielskiem-Białą "dziobak" oprócz naszego miasta zatrzyma się również na stacjach w Czechowicach i Tychach.

grafika PKP
fot.


Do Bielska-Białej mają dojechać aż trzy pary pociągów. Mają kursować codziennie z wyjątkiem Bożego Narodzenia i Wielkanocy. - Pierwszy skład, wyruszający z Gdyni o 5:33, dojedzie do Bielska o 12:08. Kolejny startować ma na dworcu Warszawa Wschodnia o godz. 15:26, by dotrzeć do Bielska-Białej o godz. 19:10. Ostatni w dobie również będzie startować w Warszawie o godz. 19:32 i zjawi się w Bielsku o 23:13. W drogę powrotną pierwszy skład wyruszy o 5:44, a do Gdyni dotrze o 12:34. Następne będą odjeżdżać o 7:45 i 15:40, by dotrzeć do Gdyni odpowiednio o 14:34 i 22:26 - informuje "Rynek Kolejowy".

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA