pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 24 września 2015
  • wyświetleń: 17981

Pożar pizzerii przy pszczyńskim rynku

W środę około godziny 14.30 w Pizzerii Amaltea przy pszczyńskim rynku wybuchł pożar. Ranna została jedna osoba, 18-letnia kobieta.

Pożar Pszczyna, Rynek
Pożar lokalu gastronomicznego w Pszczynie - 23.09.2015 · fot.


W lokalu paliły się między innymi frytkownica, opiekacz gazowy oraz część wyposażenia. Przed przybyciem straży pożarnej pracownicy podjęli częściowo skuteczną próbę gaszenia pożaru. Budynek opuściły też wszystkie znajdujące się wewnątrz osoby.

Strażacy odłączyli media i dogasili pożar, a także schłodzili wodą wyniesione z lokalu butle z gazem propan-butan. Ponadto, w trakcie akcji udzielono pierwszej pomocy podtrutej dymem kobiecie w wieku 18 lat, którą pogotowie zabrało do szpitala.

Następnie oddymiono lokal gastronomiczny i wszystkie przylegające do niego pomieszczenia, a także sprawdzono pod kątem występowania tlenku węgla. W związku z silnym zadymieniem, strażacy w trakcie działań cały czas pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

W akcji, którą zakończono około godziny 16.00 uczestniczyły trzy zastępy z JRG w Pszczynie, 1 zastęp z OSP w Pszczynie pogotowie ratunkowe, policja oraz służby energetyczne i gazowe.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA