pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 13 września 2015
  • wyświetleń: 6405

Zawody pożarnicze - zdjęcia

Drużyny pożarnicze z Pawłowic, Warszowic i Krzyżowic okazały się najlepsze w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się wczoraja na stadionie miejskim w Pszczynie. Oznacza to, że najcenniejsze puchary i medale we wszystkich kategoriach pojechały do gminy Pawłowice.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze - 12.09.2015 · fot.


W Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych wzięło udział 19 drużyn, które wcześniej wygrały rywalizację w swoich gminach. W grupach A i C (męskie i żeńskie drużyny pożarnicze) rywalizowano w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie sportowo-pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami, natomiast drużyny młodzieżowe startowały w konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze - 12.09.2015 · fot.


O puchar prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Pszczynie rywalizowali oldboje z Pawłowic oraz Studzienic.

We wszystkich grupach wygrywały drużyny z gminy Pawłowice - wśród młodzieżowych drużyn I miejsce zajęły dziewczęta oraz chłopcy z OSP Warszowice. W grupie "C" najlepsza była kobieca drużyna OSP Krzyżowice, natomiast wśród mężczyzn najlepsi w stawce 8. drużyn byli strażacy z OSP Pawłowice. Oldboje z Pawłowic wykonali ćwiczenie bojowe w czasie zaledwie 36 sekund i pokonali strażaków ze Studzienic (czas 56 sekund). Średnia wieku w drużynie oldbojów z Pawłowic wyniosła 57 lat, natomiast ze Studzienic - 53 lata.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze - 12.09.2015
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze - 12.09.2015 · fot.


Drużyny pożarnicze z gminy Pawłowice od lat wiodą prym w rywalizacji na szczeblu powiatowym. Od czego zależy ten sukces? - W naszej gminie kładziemy nacisk na dobre szkolenie drużyn i silną rywalizację pomiędzy jednostkami. Ten sukces to miesiące ciężkiej pracy. U nas w zawodach bierze się udział z pokolenia na pokolenie. Startują nasze dzieci, a już nawet i wnuki - mówi Joachim Muras, prezes OSP Pawłowice i podkreśla, że ta jednostka może poszczycić się kompletem drużyn - męską, żeńską, dwoma młodzieżowymi i oldbojami. - Nie ma drugiej takiej jednostki w naszym województwie - podkreśla Joachim Muras.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze - 12.09.2015
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze - 12.09.2015 · fot.


Puchary i medale drużynom wręczyli: Grzegorz Nogły - członek zarządu powiatu pszczyńskiego, Szymon Sekta - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Pszczynie, st. bryg. Ireneusz Smolarek, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie oraz Iwona Kwiatkowska - prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Pszczynie.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Pszczynie. Zawody przeprowadzili oficerowie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. Patronat honorowy nad zawodami sprawował starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Klasyfikacja

Młodzieżowa drużyna dziewcząt:
1. miejsce - OSP Warszowice (1032 pkt., ćwiczenie bojowe 51 sek.)
2. miejsce - OSP Ćwiklice (1032 pkt., ćwiczenie bojowe 59 sek.)
3. miejsce - OSP Pawłowice (1026 pkt)

Młodzieżowa drużyna chłopców:
1. miejsce - OSP Warszowice (1053 pkt.)
2. miejsce - OSP Pawłowice (1050 pkt.)
3. miejsce - OSP Studzienice (1022 pkt.)

Grupa "C" - kobieca drużyna pożarnicza
1. miejsce - OSP Krzyżowice (130 pkt.)
2. miejsce - OSP Studzienice (135 pkt.)
3. miejsce - OSP Pawłowice (139 pkt.)

Grupa "A" - męska drużyna pożarnicza
1. miejsce - OSP Pawłowice (104 pkt.)
2. miejsce - OSP Studzienice (113 pkt.)
3. miejsce - OSP Gilowice (114 pkt.)
4. miejsce - OSP Jankowice (115 pkt.)
5. miejsce - OSP Warszowice (117 pkt.)
6. miejsce - OSP Mizerów (123 pkt., ćwiczenie bojowe: 50 sek.)
7. miejsce - OSP Jarząbkowice (123 pkt., ćwiczenie bojowe: 58 sek.)
8. miejsce - OSP Miedźna (127 pkt.)

Oldboje:
1. miejsce - OSP Pawłowice (32 pkt.)
2. miejsce - OSP Studzienice (56 pkt.)

ups / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA