pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 2 września 2015
  • wyświetleń: 6828

Zakończono rozbudowę przedszkola

Z 50 do 125 zwiększyła się liczba miejsc w Przedszkolu nr 10 w Ćwiklicach. Placówka przeszła wszelkie odbiory techniczne, co oznacza, że zakończył się trwający dwa lata etap rozbudowy budynku. Dołożono wszelkich starań, aby przedszkole było otwarte już 1 września. I tak się stało.

Rozbudowa przedszkola w Ćwiklicach · fot.


Poza dziećmi, które będą chodziły do przedszkola, jednymi z pierwszych gości byli burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka, zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok, a także ksiądz proboszcz Sylwester Suchoń, który obiekt poświęcił.

- Rozbudowa przedszkola to jedna z większych oświatowych inwestycji realizowanych w ostatnich latach przez gminę Pszczyna. Inwestycja w Ćwiklicach pozwoliła znacznie zwiększyć liczbę nowych miejsc w przedszkolu. Zapewniliśmy wysokie standardy w obiekcie, co nam gwarantuje, że dzieci będą miały komfortowe warunki - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Oficjalnie przedszkole zostanie otwarte i szerzej zaprezentowane w połowie października. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Budmex na realizację zadania miało 26 miesięcy, jednak prace zakończono dwa miesiące wcześniej. Dzięki temu dzieci mogą od początku nowego roku szkolnego uczęszczać już na zajęcia.

Inwestycja kosztowała 1.793.751,75 zł. W wyniku rozbudowy budynku powstały trzy sale oddziałowe wraz z zapleczem sanitarnym, szatnią oraz pomieszczeniami administracyjnymi.

43-229 Ćwiklice
ul. Zawadzkiego 5

tel. 032 2112128

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA